نمایش جزییات خبر
۵ مرداد ۱۳۹۸ ۲۱:۲۷

صالحی در نشست با اهالی فرهنگ هنر و رسانه غرب هرمزگان بر ضرورت تمرکز زدایی رویداهای فرهنگی هنری تاکید کرد/ باید به سمت شهرهای خلاق برویم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این نگاه وجود دارد که رویدادها را تمرکز زدایی کنیم؛ به این معنا که از تهران به استان ها و از استان ها به شهرستان ها منتقل شود و با این نگاه رویدادها تمرکز زدایی پیدا خواهد کرد.
صالحی در نشست با اهالی فرهنگ هنر و رسانه غرب هرمزگان بر ضرورت تمرکز زدایی رویداهای فرهنگی هنری تاکید کرد/ باید به سمت شهرهای خلاق برویم

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نشست اهالی فرهنگ، هنر و رسانه غرب هرمزگان عصر امروز با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی، فریدون همتی استاندار هرمزگان و هیات همراه در سالن جلسات فرمانداری شهرستان بندرلنگه برگزار شد.

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی در این نشست با تاکید بر تمرکز زدایی رویداها افزود: این منطقه از جهات مختلف مورد توجه است، از یک طرف سابقه کهن و از طرفی دیگر دریچه ارتباط ما با جهان از طریق این منطقه از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی ادامه داد: حضور شخصیت ها و هنرمندان غرب هرمزگان در محافل مذهبی، هنری و علمی کشور و تنوع دیرینه و فرهنگ این مردم  بخشی از فرهنگ عمیق کشور و یکی از بخش های افتخار آفرین ایران ماست

صالحی گفت: زیر ساخت ها در فرهنگ و هنر کمک می کند تا خلاقیت انسانی مخاطب بیشتری پیدا کند بنابراین زیر ساخت ها اهمیت بیشتری پیدا می کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت:  برای  زیر ساخت های فرهنگی و هنری  در سطح استان به طور عام و در غرب هرمزگان به طور خاص اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

وی افزود: این نگاه وجود دارد که رویدادها را تمرکز زدایی کنیم؛ به این معنا که از تهران به استان ها و از استان ها به شهرستان ها منتقل شود و با این نگاه رویدادها تمرکز زدایی پیدا خواهد کرد.

صالحی تصریح کرد: باید فضایی در کشور ایجاد شود که همه احساس کنند در  آفرینش ها حضور دارند و تبعیض ها کمتر شود.

وی افزود: ما در فضای ایران شهرهایی داریم که به هنرها و آفرینش ها و ظرفیت هایی که دارند شناخته می‌شوند و همانطورکه قطب علمی  و قطب اقتصادی داریم می توانیم در هنر و فرهنگ هم شهرهای خلاق داشته باشیم.

صالحی گفت: طرح شبکه شهرهای خلاق فرصت هایی را درست می کند که عدالت بیشتر در رویدادها صورت گیرد و فرهنگ و هنر با فضای شهر پیوند می خورد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: بحث گردشگر صرفا بازدید از طبیعت نیست بلکه باید هنر بومی در کنار مناظر قرار بگیرد. خیابان، گذرها، میدان ها و پاتوق های هنری، جذب گردشگر و افزایش آن را بیشتر می کند.

صالحی تاکید کرد: ایده رساندن گردشگری از هرمزگان به ۱۰ میلیون نفر، بدون توجه به فرهنگ و هنر ممکن نیست. خلاقیت هایی که هنرمندان در خلوت انجام می‌دهند به دیده شدن نیاز دارد. به جشنواره نباید فقط اکتفاء کرد چرا که جشنواره کوتاه مدت است بلکه باید به سمت شهرهای خلاق برویم.

وی در پایان گفت: تاکنون تلاش زیادی کرده ایم در حوزه های مختلف از هنرمندان حمایت کنیم و به هنرمندان نباید نگاه امدادی کنیم بلکه باید نگاه جدی تر و پایدار تر داشته باشیم و امیدواریم که اتفاقاتی که در توسعه استان داریم نگاهی ویژه به فرهنگ و هنر شود و کار آفرینی در این حوزه صورت گیرد.

 

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید