نمایش جزییات خبر
۵ مرداد ۱۳۹۸ ۲۰:۵۷

فراخوان سی و یکمین جشنواره تئاتر استان زنجان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان از فراخوان سی و یکمین جشنواره تئاتر استان خبر داد.
فراخوان سی و یکمین جشنواره تئاتر استان زنجان

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، فاطمه کرباسی، اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با همکاری انجمن هنرهای نمایشی استان در نظر دارد که آثار نمایشی سی و یکمین جشنواره تئاتر استان را برگزار کند؛ در واقع حمایت از گروه‌های نمایشی، تمرکز بر اجراهای عمومی، ارتقای سطح کیفی آثار در سال «رونق تولید»، گسترش تئاتر در سراسر استان و ارتباط موثر با تماشاگران از جمله اهدافی است که این جشنواره دنبال می‌کند.

این مسئول ادامه داد: توجه ویژه به شعار امسال (رونق تولید)، موضوعات دینی با رویکرد اجتماعی و مسائل روز جامعه، آسیب‌های اجتماعی نظیر اعتیاد، مشکلات فضای مجازی، طلاق و گسست خانوادگی، سبک زندگی اسلامی- ایرانی و مشخصات و مظاهر آن(فرهنگ ایثار و شهادت، دفاع مقدس و مدافعان حرم، غواصان خط شکن دریادل)، نمایش‌هایی مرتبط با عنوان «زنجان، میزبان مهربان» و توجه به آثار نمایشی مبتنی بر ویژگی‌های فرهنگی، اقلیمی و بومی از محورهای مورد تاکید جشنواره است.

وی با بیان این‌که آثار نویسندگان بومی در اولویت انتخاب قرار داد، افزود: جشنواره در بخش صحنه‌ای و به صورت رقابتی برگزار می‌شود و صرفا به آثار و نمایش‌نامه‌های ایرانی اختصاص دارد. همچنین جشنواره تئاتر استانی صرفا به آثار نمایشی تولید شده که اجرای عموم آن‌ها به انجام رسیده است تعلق دارد. از همین‌رو گروه‌هایی که طی حد فاصل زمانی پس از اتمام جشنواره استانی در سال 97 تا یک ماه قبل از موعد برگزاری جشنواره آثار خود را تولید کرده و به اجرای عموم درآورده‌اند، می‌توانند متقاضی حضور در آن جشنواره باشند. کرباسی با تاکید بر این‌که ارائه مجوز کتبی نویسنده، ناشر و مترجم از سوی کارگردان و گروه متقاضی به دبیرخانه جشنواره الزامی است، تصریح کرد: جشنواره تئاتر استانی مرحله انتخاب متن نخواهد داشت و این امر در فرایند اجرای عمومی آثار از سوی شورای ارزشیابی و نظارت انجام شده است. همچنین، همه گروه‌هایی که موفق به ورود به بخش رقابتی جشنواره تئاتر استانی شوند، کمک‌هزینه دریافت خواهند شد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری سی و یکمین جشنواره تئاتر استان زنجان با تاکید بر این‌که بنابر تشخیص هیات‌داوران، حداکثر دو اثر نمایشی صرفا ایرانی به عنوان منتخب به اداره کل هنرهای نمایشی و دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر ارسال می‌شود، یادآور شد: آخرین مهلت ثبت‌نام در جشنواره 15 مهرماه است و جشنواره نیز طی روزهای 20 تا 23 آبان‌ماه امسال برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای شرکت در جشنواره می‌توانند به آدرس زنجان، میدان استقلال، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت هنری و سینمایی و یا انجمن هنرهای نمایشی واقع در فرهنگسرای امام‌ خمینی (ره) مراجعه کنند. 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید