نمایش جزییات خبر
۱ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۴۶

همایش «تحریم در تقابل با صلح جهانی، از نگاه ادیان» برگزار شد / ابراهیمی‌ترکمان: همه ادیان الهی بر ارزش انسان، صلح و عدالت تأکید دارند

همایش «تحریم در تقابل با صلح جهانی، از نگاه ادیان» 31 تیرماه با حضور ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور، آیت‌الله محمدعلی تسخیری، مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور و جمعی از بزرگان دینی و نخبگان علمی حوزه و دانشگاه در حسینیه الزهرا(س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.
همایش «تحریم در تقابل با صلح جهانی، از نگاه ادیان» برگزار شد / ابراهیمی‌ترکمان: همه ادیان الهی بر ارزش انسان، صلح و عدالت تأکید دارند

 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، همایش «تحریم در تقابل با صلح جهانی، از نگاه ادیان» در راستای محکومیت اقدام دولت آمریکا در وضع تحریم‌های جدید علیه مقامات عالی کشورمان، از سوی مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با مشارکت و همکاری اندیشمندان و رهبران ادیان در کشور و با حضور شخصیت‌های دینی، علمی و فرهنگی داخلی و خارجی برگزار شد.

کسانی که فریاد بیشتری برای صلح می‌زنند، صلح را در زیر پا می‌گذارند

ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در همایش «تحریم در تقابل با صلح جهانی، از نگاه ادیان» تأکید کرد: همه ادیان الهی بر ارزش انسان، صلح و عدالت تأکید دارند.

وی گفت: عظمت درونی امام خمینی(ره) در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی نه تنها در ایران بلکه بر روی تمامی مردم جهان اعم از مسلمان و غیر مسلمان تأثیر بسزا و شگرفی گذاشت که این تأثیر همچنان ادامه دارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از اینکه قدرت بیرونی سبب توجه به مقام معظم رهبری در دنیا نشده است، گفت: این نفوذ محصول قدرت درونی و معنوی مقام معظم رهبری است؛ امروز عربستان در همه جا هزینه می‌کند اما یک هزارم آنچه مقام معظم رهبری به دست آورده و آن قلوب مردم است؛ نتوانست به دست بیاورد. در مقابل قدرت رییس جمهور آمریکا بیرونی است اما هیچ تضمینی برای ماندگاری این قدرت وجود ندارد.

ابراهیمی‌ترکمان با بیان اینکه صلح در همه ادیان الهی مورد توجه قرار گرفته است، گفت: متأسفانه امروز یک اتفاق عجیبی در جهان در حال اتفاق افتادن است، کسانی که فریاد بیشتری برای صلح می‌زنند در عمل، صلح را در زیر پا قرار می‌دهند.

وی تأکید کرد: کسانی که مدعی تأسیس جامعه جهانی هستند و مدعی سازمان ملل بودند، منشور سازمان ملل و اساسنامه سازمان ملل را امروز به طور آشکار زیر پا می‌گذارند به طوری که هم چشم‌ها آن را می‌بیند و هم گوش‌ها می‌شنود.

 

اراده حاکم بر تعاملات جهانی دین‌مدار نیست

عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور در همایش «تحریم در تقابل با صلح جهانی، از نگاه ادیان» گفت: اگر دین را محور قرار دهیم، اختلافات و نزاع ها کم می‌شود اما اراده حاکم بر تعاملات جهانی مبتنی بر این نیست و اراده قدرتمندان بر نفی، تضعیف یا جدایی دین از اداره امور است. حتی پایان عصر تفکر دینی را اعلام می‌کنند.

وی با بیان اینکه بزرگترین حقیقت وجودی انسان آن است که به دنبال تعالی خود و اعتلا و رسیدن به حقیقت باشد، اظهار کرد: ما حقیقت انسان در عالم هستی را از چهار نوع رابطه تعریف می‌کنیم؛ رابطه انسان با خدا، رابطه انسان با خودش، رابطه انسان با طبیعت و رابطه‌ای که با جامعه دارد. طی طریق این مسیر انسان به دنبال حقیقت جویی است و راه ساده‌ای هم نیست.

وزیر کشور ادامه داد: مشکلات فراوانی در این مسیر در بُعد فردی و درونی انسان و همچنین، در بُعد اجتماعی و بیرونی وجود دارد. در این میان وجود مصالح و منافعی که انسان متناسب با آن عالم هستی و روابط را بر اساس آن تفسیر می کند نیز مطرح است که این موارد بعضا منجر به اختلافاتی می شود که انسان از مبنای وحدانیت و مسیر وحدت دچار تفرقه و چندگانگی بشود. اساسا هرچه تنوع بیشتر باشد، امکان وحدت و آرامش سخت تر خواهد بود. باید به وحدت برسیم و بتوانیم این مسیر وحدت گرایی را به درستی مدیریت کنیم.

وی تصریح کرد: در جامعه هر چقدر اهداف و اغراض و مصالح متعدد شوند با دنیایی از تغییر و دخالت‌ها مواجه خواهیم شد. همین تنوع‌ها و تفاوت‌هایی است که بلایا و خساراتی را ایجاد می کند. همه جنگ‌ها و خونریزی‌ها ناشی از منافعی است که با آن مواجه هستیم و در این بین آنچه که می‌تواند محور وحدت قرار گیرد و همه ما را به هدف معین و مشخصی برساند، دین خدا است.

رحمانی‌فضلی تأکید کرد: اگر دین را محور قرار دهیم، اختلافات و نزاع ها کم می‌شود اما همان گونه که می بینیم اراده حاکم بر تعاملات جهانی مبتنی بر این نیست و اگر هم بعضاً دین مبنا قرار گیرد، مبتنی بر تفاسیری به نفع خودشان است و یقینا آن دین حقیقی نخواهد بود اما در عین حال ما با موقعیت هایی در دنیا مواجهیم که حتی وقتی به تفسیر آنها توجه می‌کنیم، می‌بینیم که اراده قدرتمندان به دنبال نفی دین، تضعیف دین یا جدایی دین از اداره امور یا تحریف آن هستند.

وی اظهار کرد: اگر نتوانیم با عنصر حقیقت الهی و وحدت ادیان جامعه را اداره کنیم با چالش های بزرگی مواجه می شویم. اگر عقل مبتنی بر وحدانیت در برابر این چالش نباشد هر لحظه منتظر فاجعه باید باشیم. از چالش های فعلی حوزه امنیت جهانی و همچنین در حوزه خرد و منطقه ای و حتی کلان می توان به وجود 15 هزار کلاهک هسته ای اشاره داشت که این تعداد بین مناطق مختلف توزیع شده و ممکن است هر کس بر آن حاکم است از آن استفاده داشته باشد.

رحمانی‌فضلی اظهار کرد: مسئله دیگر محیط زیست است که به عنوان دغدغه علما، دانشمندان و مردم هست و این نشان می دهد عدم تنظیم ضابطه میان انسان و محیط زیست وجود دارد. چالش دیگر خانواده و فروپاشی آن است. بزهکاری هایی که امروز در بسیاری از جوامع ارزش محسوب می شوند، طبیعتا در این شرایط نمی توانیم عشق و وفا و صلح را ببینیم، بحث خانواده بسیار اهمیت دارد. در کنار این موارد موضوع شکاف طبقاتی نیز مطرح است و بخش اندکی از دنیا در انباشت ثروت و بخش عظیمی در فقر و نابرابری زندگی می کنند.

وی ادامه داد: این همه آشوب و دگرگونی دیده می شود، آیا می توانیم ادعا کنیم که ما قدرت آرام کردن این دریای متلاطم را داریم؟ این نمی شود مگر آنکه به حقیقت واحده ایمان داشته باشیم. مردم جهان با توجه به قدرت و بینش عمیق علمی و عقلی و تجربیات بزرگی که داشته اند، امروز همه از ترور و قتل و خونریزی و ظلم خسته شده اند و مردم تمنایشان رسیدن به آرامش و امنیت و صلح است اما در راس این هرم منافع گروه های سیاسی مبتنی بر ظلم را که بویی از حقیقت را نبرده اند در دنیا می بینیم. شاید ما از کشورهای معدودی هستیم که ظرف این 40 سال مورد خشونت و جنگ و خونریزی قرار گرفته ایم اما آنچه مشخص است اینکه با وجود شرایط سخت و دخالت هایی که از همان اوایل انقلاب با آن در قالب های مختلف مواجه شده ایم، همواره حکومت دینی مبتنی بر آموزه های دین ما را جلو برده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اکنون که ترامپ قوانین بین المللی را نقض کرده و به دنبال آن است که در حوزه موشکی و در سطح منطقه ای صحبت کند، ما باز هم شاهد این هستیم که قدرت نفوذ داریم و اتفاقا به نسبت آمریکا در حوزه بین المللی بیشتر شده است به گونه ای که سه بار پرونده ایران به شورای امنیت رفت اما نتوانستند علیه ما رای بگیرد.

رحمانی‌فضلی بیان کرد: ترامپ و دوستانش متوجه این دو مسئله هستند که اولا قدرت فروپاشی ایران را ندارند و دوم اینکه مردم ایران هیچ شکی در دفاع از اصول و امنیت خود نخواهند داشت. به هر روی با وجود همه اقدامات و برنامه‌ریزی‌ها و دخالت‌ها از سوی معاندین و سلطنت طلبان و همکاری آنان با دشمن این ملت با توکل و تکیه بر دین و آموزه‌های الهی و رهبری حاکم بر جامعه با وجود مشکلات همواره سربلند بیرون آمده‌اند.

 


 تعامل ادیان و مذاهب بر پایه یک منطق عمیق و ژرف استوار است

حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در سخنرانی خود در این همایش تأکید کرد: رنگین کمان تعامل ادیان و مذاهب بر پایه یک تعارف و اضطرار نیست. بلکه بر پایه یک منطق عمیق و ژرف استوار است.

وی اظهار کرد: امیدوارم این نشست گامی در جهت توافق و تعامل میان مذهبی در ایران، منطقه و جهان باشد.

وی افزود: ما معتقدیم که رنگین‌کمان ادیان و مذاهب بر اساس اصول مشترک در حوزه‌های فلسفی، حقوقی، ارزشی و فقهی می‌توانند جبهه مشترکی در جهان داشته باشند. ما معتقد به سلسله اصول انسانی پیشینی و ماقبل دینی هستیم، چیزی که از آن تعبیر به مستقلات عقلیه و مفاهیم مشترک عقلی و فلسفی می‌شود. ما در عین حال مفهوم نسبی گرایی مطلق را نمی‌پذیریم، با آنکه از حقانیت اسلام و با منطق سخن می‌گوئیم و از منظر نسبی‌گرایی مطلق نیست که از آن دم می‌زنیم.

حجت‌الاسلام اعرافی ادامه داد: اگر نسبی گرایی مطلق را بپذیریم راه برای تفاهم درست مسدود می‌شود. نسبی‌گرایی مطلق بر اساس پست‌مدرنیسم بنا شده است، نه یک منطق عقلی و فلسفی مستحکم. پست مدرنیسم بر منطق نسبی گرایی متکی است، چیزی‌که گفتگو را یک گفتگوی مصلحتی و غیر ژرف می‌کند. اما در منطقی که مبتنی بر مبانی عقلی و فلسفی است، گفتگو بر اساس مشترکات عقلی و انسانی انجام می‌شود. گفتگو در این منطق بسیار ژرف‌تر است.

عضو شورای نگهبان ادامه داد: ما معتقدیم که نظامات سیاسی و اجتماعی صرفاً بر اساس فرهنگ‌های مختلف نیست. بلکه بر اساس آبشخورهای مشترکی است که فرهنگ‌های مختلف می‌توانند حول آن به وحدت برسند. گفتگو بر پایهٔ این منطق می‌تواند همه جهان را در بر بگیرد. چیزی که بر پایه یک منطقه عمیق و اصیل انسانی استوار است و هم فلسفه انسانی و هم نظام حقوقی و فقهی و هم نظام اخلاقی مشترک را در بر می‌گیرد. بشر هنوز گام‌هایی باید بردارد تا به این گفتگوهای مبتنی بر اصول عقلی، انسانی و فلسفی برسد.

وی ادامه داد: در یک گفت‌وگوی دینی و عقلانی، ادیان آسمانی دارای یک فلسفه حقوق و اخلاق مشترک هستند. سطحی که سطح پیشرفته‌تری برای گفتگوی دینی است. البته سطح مشترکات بسیاری از چیزی که امروز هست افزون‌تر است. این نشست نشان دهنده این است که ما در سه سطح مورد اشاره به گفت‌وگوی دینی، انسانی و مذهبی نه به عنوان تعارف، بلکه به عنوان امر ریشه دار و حقیقت‌مند معترفیم.

وی همچنین، تأکید کرد: رنگین کمان تعامل ادیان و مذاهب بر پایه یک تعارف و اضطرار نیست. بلکه بر پایه یک منطق عمیق و ژرف استوار است.

وی افزود: در زنجیره تحریم ایران چند نکته حساس و مهم وجود دارد. اولین اینکه تحریم ایران به عنوان یک کل، تحریمی نامشروع است. چرا که حکومت ایران حکومتی مشروع و بر پایه رأی مردم است. حکومتی که در همه مقاطع رفتاری منطقی و بدون ستیز داشته است و رفتارهای انقلابی هم هر جا وجود داشته برای دفاع بوده است. ما به علاوه با منطق دینی مخالف گسترش سلاح‌های کشتار جمعی هستیم.
حجت‌الاسلام اعرافی اظهار کرد: جمهوری اسلامی با همه توان خود در برابر تروریسم مذهبی و دینی افراط‌گرانه در منطقه و جهان ایستاده است. مبارزه با ستم نیز منطق دارد. مبارزه با اسرائیل گویای این حضور منطقی انقلابی است. در آنجا نیز ما مدافع دکترین انتخابات آزاد در میان همه فلسطینیان در همه جای دنیا هستیم.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: نکته دیگر درباره تحریم این است که تحریم فعلی بر ضد ملت است و ملت در آن هدف‌گیری شده است. همچنان که شاهدیم طیف وسیعی از نیازهای ملت را تحریم دربرگرفته است. همچنین تحریم هنگامی انجام می‌شود که هنوز امضای توافق خشک نشده است. در نکته پنجم تحریم به سمت مقدسات ادیان آمده است. اینکه رهبری هدف این تحریم قرار بگیرد ننگی برای بشر است. رهبری نماد مقاومت در برابر تروریسم و نماد مقدس یک مذهب است. ورود به این ساحت آنها را به شکست سوق خواهد داد.

اعرافی همچنین، افزود: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مرجع تقلید و نماد ایران مقتدر است. ایشان به عنوان نماد تقدس دینی شناخته شده است. دارای مرتبهٔ جهانی از دین و تفقه و معنویت است که گفتمان جامع ایشان را در عالم زبانزد کرده است. مقابله با این نماد قطعاً مقابله‌ای نابخردانه است که دودش به چشم تحریم گران خواهد رفت. آنچه که ما در عالم می‌بینیم این است که زنجیره‌ٔ تحریم‌ها بر علیه ایران در همه حوزه‌های مورد اشاره خلاف قوانین و قواعد بین المللی است.


 

دین وسیله‌ای برای دفاع از صلح و عدالت در جهان است

اسقف اعظم رمزی گرمو، رییس خلیفه‌گری کلیسای کاتولیک کلدانی آشوری با تأکید بر ضرورت برقراری صلح، آزادی و محبت بین مردم جهان گفت: دین وسیله‌ای برای دفاع از صلح و عدالت در جهان است.

وی گفت: امیدوارم همایش امروز جهت تقویت روابط دوستانه و همکاری مستمر بین پیروان ادیان الهی مفید و مثمرثمر واقع شود.

رییس خلیفه‌گری کلیسای کاتولیک کلدانی آشوری افزود: از دیدگاه مسیحیان، دین وسیله‌ای برای رسیدن به خدا و خدمت کردن به همنوعان و مخصوصاً نیازمندان و رنج‌دیدگان و دفاع از صلح و عدالت در جهان است.  

اسقف اعظم رمزی گرمو بیان کرد: امروز برخی از گروه‌ها با برافراشتن پرچم دین به نام اسلام، جهان را به آشوب، خشونت و جنگ کشاندند. این گروه‌های افراط گرا و متعصب، از دین به عنوان ابزار سیاسی جهت دست یافتن به مقاصد پلید و مافع نامشروعشان استفاده می‌کنند.

وی در ادامه، خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی جهان ایجاب می‌کند که پیروان ادیان توحیدی هرچه بیشتر سعی کنند تا از ارزش‌های مشترکی که دارند جهت برقراری صلح، آزادی و عدالت و ایجاد الفت و محبت بین مردم استفاده کنند و از فعالیت‌های شیطانی گروه‌های افراطی که مسیر نادرستی از دین را ارایه می‌دهند، جلوگیری کنند.


کشیش گریگوریس نرسیسیان، نماینده عالیجناب اسقف اعظم سبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران هم در سخنانی، گفت: امروزه تحریم‌ها، روشی برای وابسته کردن مردم سرزمین‌های مختلف به مستکبران است. از طریق این تحریم‌ها سعی می‌کنند با تقلیل منابع حیاتی، پدران واقعی ملل را در چشم فرزنداشان، دشمن و خود را فرشته نجات نشان دهند.

وی افزود: تحریم‌ها فقط یک هدفی را دنبال می‌کند، می‌خواهند جهان را به دو گروه حاکم و محکوم تقسیم کنند. در چنین سیستمی آنکه مطیع خواسته‌های آن سیستم شود، از مزایای دنیوی برخوردار می‌شود و انکه راه مبارزه را در پیش بگیرد، باید راه سختی را طی کند.

کشیش گریگوریس نرسیسیان خاطرنشان کرد: خداوند را شاکریم مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با رهنمودهایشان جامعه ایرانی را هدایت کرده و سکان کشتی را در تلاطم طوفان زمان در دست دارند.

ایران مهد ادیان توحیدی است

یوناتل بت کلیا، نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ایران مهد ادیان توحیدی است، گفت: تحریم‌های ترامپ نمی‌تواند هیچ تأثیری به حال ما داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه ما همان ملتی هستیم که باعث شدیم جرقه‌ای در دنیا بخورد وقتی موضوع گفت‌وگوی تمدن‌ها را مطرح کردیم و با استقبال همه مواجه شد، گفت: ملتی هستیم که فقط آرامش را می‌خواهیم باید در دنیا آرامش و امنیت برقرار باشد.

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ما آشوریان در جنگ شهید دادیم، هنگام ورود امام خمینی(ره) به کشور شهید دادیم و در تمام دوران‌ها کنار ملت ایران بودیم، چون امام علی(ع) با اجداد ما عهدنامه بسته بودند.

وی در ادامه سخنان خود، تأکید کرد: ایران مهد ادیان توحیدی است. ایران مرکز اقوام مختلف‌ است. ایران رنگین کمانی است که در هیچ کجای دنیا وجود ندارد.

دین به ما انسانیت و اخلاق نیکو می‌آموزد

موبد اردشیر خورشیدیان، رییس انجمن موبدان تهران (بزرگترین مرجع رسمی دینی و فرهنگی جامعه زرتشتیان ایران) اظهار کرد: دین به ما انسانیت و اخلاق نیکو می‌آموزد.

وی گفت: همه پیامبران از سوی خدای یکتا برگزیده شده‌اند و حقیقت دین یکی است. اگر اختلافی وجود دارد، بر سر طریقت و شریعت است و حقیقت دین اصولی است که همیشه پایدار است و حقیقت نمی‌تواند دو تا باشد و در مورد همه امور، حقیقت یکی است. انسان باید به دقت یاد بگیرد چراکه در زمانی که می‌خواهد راست را از توهم و خرافات جدا کند، فقط علوم عقلی به درد او می‌خورد.

رییس انجمن موبدان تهران ادامه داد: وقتی انسان می‌خواهد راه راست نیکی‌افزا را پیدا کند، باید باور کند که بهمن، فَرِ ایمان است و نیک‌منشی، فَرِ ایمان محسوب می‌شود. پس سعی داریم که بر پایه وجدان یا دین، راه راست را انتخاب کنیم. کاری که ترامپ و ... یاد نگرفته‌اند و آن را سرلوحه کار خود قرار نمی‌دهند، همین است و حتی اگر دین داشته باشند نیز به اصول دینشان پایبند نیستند. اصول دین نمی‌تواند دو تا باشد، کار دین این است که انسانیت و اخلاق نیکو را به انسان بیاموزد.

رییس انجمن موبدان تهران افزود: اگر بین انسان‌ها تعامل برقرار شود، دنیا درست می‌شود، در غیر این صورت تقابل نتیجه‌ای ندارد و همیشه و همواره در نهایت به زیان همه خواهد شد. در مورد تحریم نیز باید بگویم که فقط روی ضعفا و ملت‌ها فشار آورده است و ملت ما بیشترین صدمه را می‌بیند. فلذا این کار خردمندانه و وجدانی نیست و درست نیست که فکر کنند با این کار می‌توانند ایران را به زانو درآورند. هشت سال در برابر صدام ایستادیم و پیروز شدیم، الآن نیز همینطور است و ما از کهن‌ترین زمان تا امروز تمدن‌ساز بوده‌ایم و همینطور خواهیم بود و خواهیم رفت.


 

بیانیه پایانی همایش

همایش «تحریم در تقابل با صلح جهانی، از نگاه ادیان» با انتشار بیانیه‌ای در  سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به کار خود پایان داد. متن بیانیه به شرح زیر است:

 ما رهبران و پیروان ادیان الهی، با هدف دفاع از عزت و سربلندی ایران عزیز و بر محکومیت سیاست‌های خصمانه و اقدامات قهرآمیز یکجانبه ایالات متحده آمریکا که صلح جهانی را به خطر انداخته است، صمیمانه گردهم آمدیم و استوار و سربلند، سرود سرافرازی ایران و عزت و شرف و استقلال پایدار مردم ایران را علیرغم همه دشمنی‌ها و کینه بدخواهان سرمی‌دهیم و اعلام می‌داریم:

ملت غیور و شریف ایران همچون چهل سال گذشته از سدهای پوشالین تحریم‌ها به سلامت عبور کرده و تمام آرمان‌های انقلاب اسلامی را محقق خواهند ساخت.

ملت عزیز ایران علیرغم همه دشمنی‌ها، از مواضع اصولی خویس دست برنداشته و محکم و استوار و با پیروی و اطاعت از رهبر فرزانه خود، تا تحقق کامل آرمان‌های انقلاب اسلامی که آرمان همه انبیای الهی و مظلومین جهان است، از هیچ تلاش و کوشش انسان مدارانه دست بر نخواهد داشت.

دین در حیات اجتماعی بشر و دستیابی به صلح مبتنی بر سعادت دنیوی و اخروی نقش سازنده و مهمی دارد و پاسداری و دفاع از حریم رهبران دینی، از آموزه‌های مهم ادیان و در چارچوب حفظ کرامت انسانی و تحقق صلح پایدار جهانی می‌باشد.

تعدی از ارزش‌های پذیرفته شده ادیان، تجاوز به حقوق و ارزش‌های انسانی قلمداد شده و از سوی همه دینداران و آزادگان جهان محکوم است.

رهبران و پیروان ادیان ایران نقش ممتازی در حفظ و حراست از ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی داشته و دارند و بر عهده خود در پاسداری از استقلال کشور پایدار و مصمم می‌باشند.

ما رهبران ادیان در ایران، حمایت قاطع خود را از مواضع اصولی حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر گرانقدر جمهوری اسلامی ایران که در خط مقدم دفاع از ارزش‌های انسانی و حمایت از مظلومین و مبارزه با بی عدالتی هستند، اعلام می‌داریم.

اقدام آمریکا در تحریم ملت ایران ضمن آنکه بیش از پیش کینه و دشمنی و استیصال سردمداران آمریکا را در قبال ملت رشید ایران هویدا و آشکار ساخت، گویای حقانیت سیاست رهبری جمهوری اسلامی در لزوم ایستادگی و مقاومت علیه زورمداران عالم است.

 

گزارش تصویری


 

 

 

 

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید