• اخبار

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سیزدهمین جشنواره موسیقی جوان

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سیزدهمین جشنواره موسیقی جوان
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به سیزدهمین جشنواره موسیقی جوان فرهنگ و هنر امروز را تبلوری از تعامل اندوخته های پیشین و ایده های نوین دانست.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن پیام سیدعباس صالحی به این جشنواره به شرح زیر است:

«شناخت و بهره­ گیری از اندیشه و تجربه پیشینیان و نگاه به افق پیش­رو، قوام بخش فرهنگ و هنر ایران از دیرباز تا به امروز بوده است. فرهنگ و هنر امروز تبلوری از تعامل اندوخته­ های پیشین و ایده­ های نوین است.  هنر موسیقی جلوه­ ای از ظرایف و لطایف فرهنگ ساکنان این سرزمین بوده و آواها و نواهای هنرمندان در این مسیر تاریخی با امیدها و باورهای مردم پیوندی وثیق دارد. پشتوانه پرافتخار هنرمندان و استادان در کنار شور و شوق جوانان، آینده­ای امیدبخش را نوید می­ دهد.

جشنواره ملی موسیقی جوان، محمل تعامل و گفت و گوی استادان گرانمایه و جوانان با انگیزه این سرزمین است. جوانانی که موسیقی اصیل ایرانی، نواحی و کلاسیک را می­ آموزند تا از این میراث فرهنگی صیانت کنند.

اشتیاق جوانان و دغدغه­ و دلسوزی استادان برای بالندگی و پایندگی موسیقی این مرز و بوم در این جشنواره سرمایه­ ای ارزشمند برای حفظ و تداوم هنر اصیل و مردمی است.

افزایش هنرمندان در سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان نشانه جایگاه قابل اتکای موسیقی کلاسیک و نواحی در میان نوجوانان و جوانان است و امید که مسیر شکوفایی این انگیزه و استعداد با حمایت نهادهای فرهنگی و هنری هموار شود.

جشنواره ملی موسیقی جوان، تجلی امید به آینده موسیقی ایران و لطف و همدلی استادان و هنرمندان با این رویداد شایسته قدردانی است.

همراهی همدلانه استادان و هنرمندان ارجمند موسیقی در شورا و داوری جشنواره و تلاش همکاران معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان را صمیمانه ارج می ­نهم و موفقیت روزافزون نوجوانان و جوانان شرکت کننده در این جشنواره را از خدای منان آرزومندم.»

 

۱ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500