نمایش جزییات خبر
۳۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۶

برگزاری نشست شورای فرهنگ عمومی فردیس

در شورای فرهنگ عمومی شهرستان فردیس مطرح شد؛تجلیل از خادمان وفعالان نماز جمعه /استقلال اداره آموزش و پرورش شهرستان /مراسم تجلیل از اصحاب رسانه وخبر نگاران فعال
برگزاری نشست شورای فرهنگ عمومی فردیس
 به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان فردیس ، حجت الاسلام علی اکبر ایمانی ، امام جمعه فردیس ، در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان فردیس به مناسبت پنجم مرداد سالروز نهاد نماز جمعه خاطرنشان کرد: نماز جمعه قرارگاه فرهنگی هر شهر است و کسی که به عنوان امام جمعه حضور پیدا می‌کند مسئولیت این قرارگاه فرهنگی را بر عهده می‌گیرد.

امام جمعه شهرستان فردیس افزود: قبل از انقلاب نماز جمعه به صورت پراکنده برگزار می‌شد اما بعداز پیروزی انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) در مردادماه سال ۵۸ حکم برپایی نماز جمعه را صادر و نخستین نماز جمعه در تاریخ پنجم مردادماه به امامت آیت الله طالقانی در دانشگاه تهران اقامه شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی فردیس اظهار داشت: بهترین دلیل برای اهمیت نماز جمعه آیات قرآن هستند که در آن تأکید بسیار برای حضور در نمازجمعه شده است و امام خمینی (ره) برپایی نماز جمعه را یکی از برکات اسلام دانستند و مردم باید به آن اهمیت دهند.
دکتر ایمانی گفت: طی مراسمی همزمان با پنجم مرداد سالروز نهاد نماز جمعه از خادمان و فعالان نماز جمعه با اهدای لوح سپاس تجلیل به عمل خواهد آمد.

در ادامه فرماندار فردیس اعلام کرد: در حال پیگیری ساختمان استقلال اداره آموزش و پرورش فردیس هستیم. 

ابوالفضل اینانلو افزود: با توجه به جمعیت ۱۰۰ هزار نفری دانش آموزی، این شهرستان باید آموزش و پرورش فردیس مستقل شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: پایگاه فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و مذهبی در کشور از اهمیت والایی برخوردار است.
اینانلو افزود: حضور چشمگیر مردم در نماز جمعه نشان دهنده اعتماد و پیگیری‌های خوب امام جمعه فردیس است و در مسائل اجتماعی، مذهبی و سیاسی و ایام خاص حضور مردم در راهپیمایی‌ها پررنگ و با شکوه است.

مسئول ستاد نماز جمعه شهرستان فردیس نیز گفت: ۱۸ سال از تأسیس ستاد نماز جمعه فردیس می‌گذرد و تاکنون یکصد و بیست و هشتمین نماز جمعه در فردیس اقامه شده است. 

داود وحیدی افزود: با اشاره به اینکه نهاد نماز جمعه در بعد تهاجم فرهنگی و مقابله با برنامه‌های دشمن بسیار نقش آفرین بوده است، افزود: آنچه عامل پیروزی انقلاب اسلامی شد، ایمان، اعتقاد و باورها بود که دشمن آنها را هدف گرفته تا مردم ازنظام اسلامی مأیوس شوند و نهاد نمازجمعه درمقابله و خنثی کردن برنامه دشمن خوب درخشیده است وپنجم مرداد سالروز اقامه نماز جمعه و تریبون نماز جمعه منصوب به حکومت اسلامی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس نیز در این نشست اظهار داشت: افراد فرهیخته ادبی، علمی و نخبه در فردیس ساکن هستند و در شورای فرهنگ عمومی شهرستان اعتباری برای تجلیل از افراد فرهیخته مصوب شود تا در مراسمات نکوداشت بتوان از آنها تجلیل به عمل آورد.

حجت الاسلام حمیدرضا ولی زاده افزود: مراسم  تجلیل از اصحاب رسانه وخبرنگاران فعال در شهرستان فردیس با حضور تمام دستگاه ها در شهرستان فردیس بصورت متمرکز برگزار خواهد شد.
رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان فردیس گفت؛ به همت دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی آئین تجلیل از اصحاب رسانه وخبرنگاران فعال به مناسبت 17مرداد سالروز شهادت محمود صارمی ، خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی ، از اصحاب رسانه وتلاشگران عرصه اندیشه و قلم به صورت متمرکز از طرف تمامی دستگاه ها تجلیل خواهد شد.  
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید