نمایش جزییات خبر
۳۰ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۳۲

در نشست معرفی هنر ایران؛ کتاب «4700 مایل، هنر، پُل ارتباط ایران و ژاپن» رونمایی شد

از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ژاپن، کتاب «4700 مایل، هنر، پُل ارتباط ایران و ژاپن» 29 تیرماه در نشست معرفی هنر ایرانی رونمایی شد.
در نشست معرفی هنر ایران؛ کتاب «4700 مایل، هنر، پُل ارتباط ایران و ژاپن» رونمایی شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، کتاب «4700 مایل، هنر، پُل ارتباط ایران و ژاپن» که به صورت مشترک به معرفی آثار بیش از 170 هنرمند ایرانی و ژاپنی می‌پردازد، همزمان با نشست معرفی هنر ایرانی با حضور 120 نفر از  شخصیت‌های برجسته فرهنگی و هنرمندان ژاپنی رونمایی شد.

این کتاب به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در ژاپن و انتشارات کوکومین میرای با همکاری اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مؤسسه هنرهای معاصر ایران و موزه هنرهای معاصر تهران در 176 صفحه منتشر شد.

رحمانی موحد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن ضمن تبریک نودمین سال روابط سیاسی ایران و ژاپن، با تقدیر از اقدام انتشارات کوکومین میرای و رایزنی فرهنگی در انتشار این کتاب ارزشمند گفت: روابط ایران و ژاپن از پیوندهای بسیار مهمی برخوردار است و نقش مناسبات و همکاری‌های فیمابین بسیار چشمگیر است.

وی افزود: ابتکارات و تلاش‌های هنرمندانه‌ای که در طول سال‌های طولانی دو کشور را به هم پیوند داده، بسیار اساسی بوده و بیش از همه عنصر فرهنگی و هنری در روابط ژاپن و ایران نقش آفرینی کرده است.

رحمانی موحد به انتشار این کتاب اشاره کرد و گفت: امروز شاهد رونمایی از کتاب مهمی در روابط دو  کشور و به مناسبت نودمین سال تعاملات ایران و ژاپن هستیم که مملو از آثار متعهدانه هنرمندان ایرانی و ژاپنی است و امیدوارم با تلاش‌های بیشتر و گام‌هایی محکمتر در جهت تعمیق روابط دوستانه و صمیمانه دو کشور بزرگ ایران و ژاپن برداریم.

حسین دیوسالار، رایزن فرهنگی کشورمان هم در سخنانی به جایگاه هنر در ایران و توجه به علاقه‌مندی‌های فراوان فرهنگی و هنری دو کشور اشاره و اظهار کرد: بسیار خرسندیم که در نودمین سال روابط سیاسی دو کشور ایران و ژاپن مبتنی بر بیش از 1300 سال رابطه تاریخی و فرهنگی شاهد انتشار این مجموعه ارزشمند و ماندگار هستیم که آثار هنری و فاخر دو کشور بزرگ ایران و ژاپن را به دو زبان ژاپنی و فارسی با بیش از 170 اثر در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

کوبایاشی، مدیرعامل انتشارات کوکومین میرای سخنران بعدی این مراسم بود که با تقدیر از همکاری به عمل آمده در ارتباط با انتشار این مجموعه، به سالگرد آغاز روابط رسمی دو کشور همزمان با آغاز دوره ری وا در ژاپن و همچنین، برگزاری المپیک 2020 در سال آینده در ژاپن اشاره کرد.

وی افزود: کتاب «4700 مایل، هنر، پُل ارتباط ایران و ژاپن» مجموعه هنر دو کشور ایران و ژاپن و اولین کتاب ما در دوره جدید امپراطوری است و پُلی برای ارتباط دو کشور خواهد بود.

وی در ادامه تصریح کرد: بین دو کشور بزرگ ایران و ژاپن پُل زیبایی از هنر وجود دارد و انتشار این مجموعه برای ژاپنی‌ها و پُلی که تشکیل شده بسیار پُرمعناست و امیدوارم مانند این مجموعه بین دو کشور بارها و بارها به اجرا در آید و روابط دو کشور برای سالیان طولانی ادامه یابد.

موریاما، رییس انجمن گوئنن در سخنانی به اهمیت این اقدام و سختی‌های فراوان تولید آن پرداخت و آخرین سخنران نیز، خانم موکویاما نیشو، هنرمند نقاش به نمایندگی از طرف هنرمندان شرکت کننده در این پروژه بود که از همکاری‌های رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ژاپن تقدیر کرد.

در ادامه این مراسم، تقدیرنامه تهیه شده از سوی رایزنی فرهنگی کشورمان به تمامی هنرمندانی که در این کتاب آثارشان به چاپ رسیده اهداء شد.

همچنین به منظور معرفی فرهنگ و تمدن اسلام و ایران، نمایشگاه آثار هنری و تابلوهای مرتبط با فرهنگ اسلامی - ایرانی برپا شد و در صفحه نمایش جداگانه‌ای نیز، آثار ایرانی به نمایش درآمد.


 


اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید