نمایش جزییات خبر
۲۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۶:۰۸

بزرگداشت مرحوم استاد محمود شهابی خراسانی

مراسم بزرگداشت مرحوم استاد محمود شهابی خراسانی، فقیه، حقوقدان و استاد ممتاز دانشگاه تهران، چهار‌شنبه 2 مردادماه 1398 در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌شود.
بزرگداشت مرحوم استاد محمود شهابی خراسانی

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، محمود شهابی خراسانی در ادبیات شاگرد میرزا عبدالجواد ادیب نیشابوری، در فلسفه شاگرد آقابزرگ شهیدی معروف به آقابزرگ حکیم و در فقه و اصول شاگرد آقا میرزا محمد آقازاده (فرزند آخوند ملا محمدکاظم خراسانی) و حاج آقا حسین قمی بود.

او پس از تکمیل مراحل علمی و اخذ درجه اجتهاد در ۱۳۴۵ق / ۱۳۰۵ش، از مشهد به اصفهان رفت. این استاد فقید در اصفهان از محضر شیخ محمد گنابادی معروف به حکیم خراسانی و محمدحسن فشارکی استفاده کرد. همچنین در حوزۀ درسی که بالاتر از «درس خارج» بود و به آن «کمپانی» می‌گفتند، تحت نظر شیخ محمدصادق خاتون‌آبادی شرکت کرد. او در سال ۱۳۲۰ به عضویت هیات‌علمی دانشکدۀ حقوق دانشگاه تهران درآمد و به تدریس «اصول» و «قواعد فقه» پرداخت و پس از تشکیل گروه‌های آموزشی در دانشگاه تهران، در سال ۱۳۴۲، رئیس گروه فقه و حقوق شد. مهدی محقق، سید احمد فردید، محسن جهانگیری، ناصر کاتوزیان، جعفر سجادی و... از جمله شاگردان این استاد ممتاز دانشگاه تهران هستند.
در این مراسم که از ساعت 17:30 الی 19:30 خواهد شد، حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی؛ مهدی محقق، رئیس هیأت‌مدیره انجمن؛ سیدعبدالله انوار، عضو شورای علمی انجمن؛ اکبر ثبوت، محقق و پژوهشگر؛ محمد حسین ساکت، عضو هیأت‌مدیره مرکز پژوهشی میراث مکتوب و سید احمدرضا خضری، مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران سخنرانی می‌کنند.
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در خیابان ولی‌عصر(عج)، پل امیربهادر، خیابان سرلشکر بشیری، پلاک71 واقع است.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید