نمایش جزییات خبر
۲۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۵:۴۸

قرارگاه فرهنگی سازمان اوقاف در سامرا ایجاد می‌شود

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از عزم این سازمان برای ایجاد قرارگاه فرهنگی در شهر مقدس سامرا خبر داد.
قرارگاه فرهنگی سازمان اوقاف در سامرا ایجاد می‌شود

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت‌الاسلام غلامرضا عادل در نشست هماهنگی ستاد اربعین عراق که در سفارت ایران در بغداد برگزار شد، از عزم سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برای ایجاد قرارگاه فرهنگی در سامرا خبر داد.

وی در ادامه بابیان اینکه ایجاد قرارگاه فرهنگی در سامرا در دستور کار جدی سازمان اوقاف و امور خیریه است، تقویت برنامه‌های فرهنگی در این شهر مقدس و کاظمین را لازم دانست.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در بخش دیگری از سخنان خود از برنامه‌ریزی سازمان متبوعش برای خدمت‌رسانی به زائران در ایام اربعین خبر داد و گفت: از ظرفیت بقاع متبرکه برای خدمت‌رسانی به زائران استفاده می‌شود.

وی اظهار داشت: خدمات سازمان اوقاف به زائران در شهرهای نجف، کربلا، مسیر نجف تا کربلا، کاظمین، سامرا و مرزهای مهران، چذابه و شلمچه انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام عادل اظهار کرد: موکب‌های تحت نظارت سازمان اوقاف ۵ تا ۱۰ روز فعال هستند و فعالیت خدمت‌رسانی آن‌ها چند روز قبل از ایام اربعین و چند روز پس‌ازآن ادامه دارد.

وی با ارائه آماری از خدمات سازمان اوقاف به زائران اربعین در سال گذشته گفت: سال گذشته ۲ میلیون وعده غذا، ۴ میلیون وعده صبحانه و ۱۵ هزار اقلام فرهنگی در میان زائران توزیع می‌شد که امسال این تعداد افزایش پیدا خواهد کرد.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید