نمایش جزییات خبر
۲۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۲۳

گزارش نشست منتشر شد؛ «سواد رسانه‌ای و توان انتخاب‌گری مردم در فضای مجازی»

آخرین نشست از سلسله نشست‌های «سه‌شنبه‌های گفتگو» از سوی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال با «موضوع سواد رسانه‌ای و توان انتخاب‌گری مردم در فضای مجازی» سه‌شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
گزارش نشست منتشر شد؛ «سواد رسانه‌ای و توان انتخاب‌گری مردم در فضای مجازی»

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، این نشست با حضور محمدرضا بهمنی و جمعی از صاحب‌نظران ازجمله امیدعلی مسعودی، عبدالرضا سپنجی، سید تقی کمالی، محسن حاجی زین‌العابدینی، حمید ضیایی‌پرور، محمد زره‌ساز، حسین میرزایی، محمدصادق افراسیابی، صدیقه اعتمادسعید، زهرا پارساپور، معصومه نصیری و لیلا وصالی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه بهمنی پس از ذکر مقدمات و بیان هدف از برگزاری این جلسات که دستیابی به اقدامات عملیاتی است، نسبت به اجرای آن‌ها از طریق دستگاه‌هایی که می‌توانند کمک‌حال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشند، ابراز امیدواری کرد.

در این نشست به نکات مهمی ازجمله لزوم جدا بودن دو بخش  «سیاستگذاری» و «عملیاتی» درآموزش سواد رسانه‌ای تأکید شد که بخش عملیاتی لزوماً به مردم و بخش خصوصی در قالب نهادهای دانش‌بنیان و نهادهای خلاق سپرده شود و شأن نهادهای دولتی در بخش سیاستگذاری حفظ شود.

هم‌چنین گفته شد: در مسیر آموزش سواد رسانه‌ای، باید حدود و ثغور آن و «چه باید کردها» و «چه نباید کردها» و وظایف هر بخش به طور اختصاصی مشخص شود. متولی‌گری لزوماً نباید تصدی‌گری باشد و در این مسیر نهادهایی که می‌توانند به وزارت ارشاد کمک کنند شناسایی و کار به آن‌ها سپرده شود.

برای مشاهده گزارش تفصیلی اینجا کلیک کنید.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید