نمایش جزییات خبر
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۱۴

با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ ششمین جلسه شورای سیاستگذاری ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار شد

ششمین جلسه شورای سیاستگذاری ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور صبح امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ ششمین جلسه شورای سیاستگذاری ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این جلسه آیین نامه های انتخاب و انتصاب مدیران استانی کانون ها و ساماندهی فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد بررسی شد.

در ابتدای این جلسه نماهنگی از مجموعه فعالیت ها و اقدامات ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور پخش شد.

حجت الاسلام والمسلمین حبیب رضا ارزانی دبیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: امسال بیست و هفت سال از راه اندازی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور می گذرد و این ستاد تلاش می کند فعالیت های فرهنگی و هنری اش رنگ و بوی الهی داشته باشد.

وی افزود: کانون های فرهنگی و هنری مساجد یکی از مراکزی است که در گام ها و اقدامات اسلامی و دینی نقش موثری در کشور دارد.

ارزانی با اشاره به سامانه اوقات فراغت این ستاد گفت: سامانه ای را در استان لرستان با عنوان اوقات فراغت طراحی کردیم که در قالب سامانه بچه های مسجد راه اندازی شده  و شعار آن اخلاق، نشاط و معنویت است.

وی افزود: این سامانه با رویکرد محله محور، خانواده بنیاد، مسجد پایه و نشاط اجتماعی راه اندازی شده است و تاکنون 48هزار فعالیت در آن ثبت شده است.

ارزانی ادامه داد: علاقه مندان در این سامانه می توانند فعالیت های خود را در 6 عرصه قرآن و عترت، آموزش و توانمندسازی، فعالیت های هنری، شبکه سازی و فضای مجازی، کتاب و کتابخوانی و فعالیت های اجتماعی ثبت نام کنند.

وی افزود: با توجه به رویکرد کودک و نوجوان این سامانه بر اساس آمار به دست آمده تاکنون بیشترین فعالیت های ثبت شده در عرصه مخاطب کودک و نوجوان است.

دبیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور تصریح کرد: بین گروه سنی 7 تا 14 سال 18 هزار، گروه سنی 14 تا 21 سال 14هزار و 187، گروه سنی 21 تا 40 سال 8931 و بالای 40 سال 2179 ثبت داشته ایم.

ارزانی در ادامه گزارشی از نحوه چگونگی حمایت از کانون های فرهنگی  هنری مساجد در کشور ارائه داد.

در این جلسه دو آیین نامه انتخاب و انتصاب مدیران استانی کانون ها و ساماندهی فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد بررسی و حاضرین نظرات و پیشنهادهای خود را ارائه دادند.

در پایان این جلسه سند تحول راهبردی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید