نمایش جزییات خبر
۲۴ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۰

خاموشی به کمیسیون فرهنگی مجلس گزارش داد/ تأکید بر شفافیت در اوقاف

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:‌ رئیس سازمان اوقاف ضمن تأکید بر لزوم شفافیت در سازمان متبوعش عنوان کرد که اختیارات مدیرهای سازمان باید محدودتر شود و نظارت‌ها به صورت مستقیم صورت پذیرد.
خاموشی به کمیسیون فرهنگی مجلس گزارش داد/ تأکید بر شفافیت در اوقاف

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیده فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امروز کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در جلسه امروز رئیس سازمان اوقاف کشور با حضور در جلسه کمیسیون گزارشی را از برنامه‌های کاری این سازمان به اعضا ارائه کرد.

وی افزود: خاموشی در این جلسه گزارشی از برنامه‌های سازمان اوقاف در حوزه‌های مختلف همچون اجتماعی، فرهنگی، برگزاری مسابقات قرآن و برگزاری این مسابقات در عرصه بین‌المللی در زمینه حفظ و قرائت ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت:‌ خاموشی همچنین با اشاره به کتابت قرآن در کشور بر این نکته تأکید کرد که ایران مهد کتابت قرآن کریم است و اینکه عربستان و ترکیه مدعی این امر هستند صحیح نیست و بر این نکته تأکید کرد که جایگاه ایران در کتابت قرآن در ادوار گذشته باید محفوظ بماند.

ذوالقدر خاطرنشان کرد: در این جلسه نمایندگان نیز موضوعاتی را مطرح و بر بحث لزوم نظارت دقیق تر در سازمان اوقاف تأکید کردند و رئیس سازمان اوقاف هم ضمن پذیرش این موضوع گفت که نظارت باید به صورت مستقیم انجام شود و تکریم ارباب رجوع و حل مشکلات مردم باید در مدیریت جدید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: خاموشی عنوان کرد که اختیارات مدیران در سازمان اوقاف در دوره جدید باید محدودتر شود و بر بحث شفاف‌سازی و نظارت تأکید کرد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان گفت:‌در این جلسه نمایندگان بر این نکته تأکید داشتند که هویت موقوفات باید حفظ شود و نباید تغییر کند و دیگر اینکه خواستار شفافیت در حسابرسی و برگزاری مزایده در زمان فروش شدند و آقای خاموشی هم عنوان کرد که در مدیریت جدید موضوعات همگی مدنظر قرار خواهد گرفت.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید