نمایش جزییات خبر
۱۹ تیر ۱۳۹۸ ۲۳:۴۰

اسامی برگزیدگان جشنواره ملی شعر رضوی اعلام شد/ نکوداشت احد ده بزرگی پدر شعر آیینی فارس

«تشریف آفتاب»، نکوداشت شاعر آیینی استاد احد ده بزرگی از سری برنامه های نخستین جشنواره ملی شعر رضوی همزمان با اعلام نتایج برگزیدگان ملی این جشنواره در تالار حافظ فرهنگ و ارشا فارس برپا گردید.
اسامی برگزیدگان جشنواره ملی شعر رضوی اعلام شد/ نکوداشت احد ده بزرگی پدر شعر آیینی فارس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ همزمان با آیین پایانی جشنواره شعر کلاسیک رضوی، نکوداشت استاد احد ده بزرگی نیز برگزار شد.

احد ده بزرگی، شاعر پیشکسوت آیینی فارس، که در مراسم فرجامین جشنواره شعر کلاسیک رضوی از وی تجلیل شد، گفت: بنده کوچک تر از آن هستم که تقدیری از من بشود این تقدیرها را به پای امام رضا بگذارید.

احد ده بزرگی ادامه داد: در بچگی عشق خاصی به علی اصغر داشتم و در سن 6 سالگی برایش شعر «گهواره خالی قنداقه خونین» را سرودم که برای زندگی بنده برکت بوده است.

وی در تذکری به شاعران آیینی خاطرنشان کرد: همه شاعران آیینی باید بدانند که تا وقتی خودشان وصل و با ذکر وارد نشود شعرشان کاربرد ندارد.

«تشریف آفتاب»، نکوداشت شاعر آیینی استاد احد ده بزرگی بود که از سری برنامه های نخستین جشنواره ملی شعر رضوی برگزار گردید و این آیین روز چهارشنبه ١٩ تیرماه جاری ساعت ١٧:٣٠ در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد.

هیات داوران جسنواره اسامی برگزیدگان را به شرح زیر اعلام کرد:

فروغ تنکاب از فارس احمد مغربی از فارس علی صادقی از فارس علی سلیمانی از همدان اسماعیل سکاک از قزوین محسن کاویانی از قم الهه بیات فخاری از خراسان رضوی غلامعلی مهدی خانی مجرد از فارس دانیال بهادرانی از فارس احسان بیات از مرکزی علی رضا رجب علی زاده کاشانی از اصفهان محمد زارعی از مرکزی محمدحسین ملکیان از اصفهان میلاد حبیبی از اصفهان و افشین اعلی از تهران