نمایش جزییات خبر
۱۶ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۳۴

با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ شیوه نامه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات متضمن حق و تکلیف مردم بررسی شد

شانزدهمین جلسه کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات پیش از ظهر امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای این کمیسیون و کمیته راهبردی برگزار شد.
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ شیوه نامه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات متضمن حق و تکلیف مردم بررسی شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این جلسه شیوه نامه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات متضمن حق و تکلیف برای مردم مورد بحث و بررسی قرارگرفت.

در ابتدای این جلسه حسین انتظامی دبیر کمیسیون گفت: یکی از موضوعاتی که مورد تاکید این کمیسیون است، فراهم کردن امکان دسترسی سریع و بدون تبعیض عموم به آن ها است.

وی افزود: نبود دسترسی بدون تبعیض به مصوبات عمومی موجب ایجاد انواع رانت های اطلاعاتی و نابرابری های اجتماعی از جمله نابرابری در دستیابی به فرصت های اقتصادی اشتغال و آموزش می شود.

انتظامی گفت: تاکنون 8 شیوه نامه در جلسات کمیسیون مورد بررسی و تصویب قرار گرفته است که 4 مورد آن پس از تایید رئیس جمهور محترم توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دستگاه ها و سازمان ها ابلاغ شده است.

دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات افزود: تاکید ماده 5 قانون که اعلام می کند «موسسات عمومی مکلفند اطلاعات موضوع این قانون را در حداقل زمان ممکن و بدون تبعیض در دسترس مردم قرار دهند» بیانگر روح این قانون است و راه را بر بهانه جویی می بندد.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین بهرامی رئیس دیوان عدالت اداری، رضا طلایی نیک معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات، رضا باقری اصل دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات، حسین انتظامی دبیر کمیسیون و حسام الدین آشنا، باقر انصاری، یونس شکرخواه، حسن نمکدوست، سعیدرضا عاملی و نصرالله جهانگرد به عنوان اعضای کمیته راهبری حضور داشتند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید