نمایش جزییات خبر
۱۳ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۰۶

تاکید بر تعریف شاخص های فرهنگ عمومی در استان سمنان

استاندار سمنان بر تعریف شاخص های فرهنگ عمومی به منظور ارزیابی و مقایسه وضعیت این استان در این زمینه با کشور تاکید کرد و آن را ضروری خواند.
تاکید بر تعریف شاخص های فرهنگ عمومی در استان سمنان

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، علیرضا آشناگر در نشست شورای فرهنگ عمومی استان سمنان در دفتر امام جمعه سمنان افزود: شناسایی دقیق تر چهره های موثر در شاخص های فرهنگ عمومی در استان سمنان از دستاوردهای تعریف این شاخص ها خواهد بود.

وی با بیان اینکه امروز نیاز است تا از فرهنگ عمومی در استان، تعریف کامل، جامع و دقیق در دستور کار قرار گرفته و تبیین شود خاطرنشان کرد: بررسی وضعیت فرهنگ عمومی استان در قالب نقاط ضعف و قوت باید در دستور‌ کار قرار گرفته و موارد به طور کامل احصاء شود.

آشناگر ادامه داد: باید بررسی و واکاوی کنیم که چه افرادی در ارتقای شاخص های فرهنگ عمومی تاثیرگذار بودند و این افراد می توانند نخبگان، علما، دانشجویان و سایر افراد و اقشار‌ جامعه باشند و سپس از ظرفیت های این افراد در شورای فرهنگ عمومی استفاده شود.

استاندار سمنان، وضعیت سمنان در زمینه های فرهنگی مانند کتاب را مطلوب خواند و گفت: فضای کتابخانه ای و تعداد کتاب های موجود در کتابخانه های استان سمنان در مقایسه با آمارهای کشوری قابل توجه و مثبت است و اگر در مساله کتابخوانی و سرانه مطالعه نکاتی وجود داشته باشد، نیازمند ارزیابی های تخصصی است.

در نشست شورای فرهنگ عمومی استان سمنان که به ریاست نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان و سایر اعضا برگزار شد شش دستور جلسه مورد بحث و بررسی عضای شرکت کننده قرار گرفت.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید