نمایش جزییات خبر
۱۳ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۰۴

اجرای طرح سفیران اجتماعی نیازمند مشارکت همگانی است

معاون فرهنگی و هنری ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، تحکیم بنیان خانواده را از مولفه ها و محورهای اساسی طرح سفیران اجتماعی در مساجد دانست و گفت: اجرای این طرح نیازمند مشارکت همگانی است.
اجرای طرح سفیران اجتماعی نیازمند مشارکت همگانی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، سعید سعادتی در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان میامی گفت: طرح سفیران اجتماعی متعلق به هیچ نهادی نیست و در اجرای توجه به مشارکت مردمی ضروری است.

وی، با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص تلاش برای کاهش آسیب های اجتماعی، افزود: اجرای طرح سفیران اجتماعی برای تقویت و جذب جوانان و نوجوانان در مساجد و با اجرای برنامه های محوری، نیازمند مشارکت دستگاه های اجرایی است.

سعادتی با اشاره به آسیب های اجتماعی در برخی شهرستان ها، تصریح کرد: شهرستان میامی با توجه به ظرفیت های فراوان فرهنگی می تواند در طرح سفیران اجتماعی موفق عمل نماید.

وی گفت: ایجاد نشاط اجتماعی و ارتقای سطح دانش و مهارت از محورهای اجرای این طرح است و همه اعضای خانواده به مدت یک سال تحت پوشش آموزش های این طرح قرار می‌گیرند.

در طرح سفیران اجتماعی یکی از اعضای خانواده در رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال انتخاب و با فراگیری آموزش های ویژه به عنوان سفیر اجتماعی در خانواده انتخاب می‌شود.

در این طرح اعضای خانواده به مدت یک سال تحت پوشش آموزش های مختلف قرار می‌گیرند و برای خانواده های تحت پوشش، پرونده تشکیل می‌شود.

این طرح در پنج شهر پنج استان کشور اجرا می شود و شهرستان میامی در استان سمنان مجری این طرح است.

در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان میامی که با حضور امام حمعه و سایر اعضا در دفتر امام جمعه میامی برگزار شد ضمن بررسی اهداف و برنامه های این طرح در خصوص مباحث فرهنگی نیز بحث و تبادل نظر شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید