نمایش جزییات خبر
۱۳ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۲۶

اجرای طرح سفیران اجتماعی در پنج استان کشور

معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های مساجد کشور از اجرای طرح ملی سفیران اجتماعی در شهرهای کشور خبر داد و گفت: محله محور بودن، خانواده محور، مسجد محور و استمرار از ویژگی‌های شاخص طرح سفیران اجتماعی است.
اجرای طرح سفیران اجتماعی در پنج استان کشور

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، سعید سعادتی در نشست هماهنگی طرح سفیران اجتماعی با حضور مدیران کانون های فرهنگی هنری مجری طرح سفیران اجتماعی شهرستان میامی اظهار داشت: طرح سفیران اجتماعی یکی از طرح های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است که با محوریت مسجد و به صورت آزمایشی در پنج استان کشور اجرا می‌شود.

وی افزود: این طرح در پنج شهر پنج استان کشور اجرا می شود و در استان سمنان، شهرستان میامی به عنوان آزمایشی مجری این طرح شده است. 

معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های مساجد کشور، با بیان ویژگی های طرح ملی سفیران اجتماعی گفت: در این طرح یکی از اعضای خانواده در رده سنی ١٢تا ١٨سال انتخاب و با فراگیری آموزش های ویژه به عنوان سفیر اجتماعی در خانواده فعالیت می کند.

سعادتی اظهارداشت: اعضای خانواده به مدت یک سال تحت پوشش آموزش های این طرح قرار می‌گیرند و برای خانواده های تحت پوشش، پرونده تشکیل می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه در اجرای طرح سفیران اجتماعی از سرمایه های اجتماعی محله ها استفاده می شود بر نظارت طرح توسط معتمدین محل تاکید کرد و گفت: نتایج اجرای طرح مذکور به شورای اجتماعی کشور ارسال می‌شود و نتایج آن نیز خدمت مقام معظم رهبری ارائه می شود. 

وی با بیان اینکه در طرح ملی سفیران اجتماعی کانون فرهنگی هنری مجری باید هسته اجتماعی تشکیل دهد گفت: این هسته اجتماعی متشکل از امام جماعت، مدیر کانون، مسئول بسیج، هیئت امنا و پنج نفر از سرمایه های اجتماعی محله است.

سعادتی با اشاره به اینکه مربیان در این هسته اجتماعی ۴۰ تفر از پسران و ۴۰ نفر از دختران را به عنوان سفیران زیر پوشش قرار می دهند یادآور شد: وظیفه مربی در این طرح ارتقای سطح معرفتی و مهارتی سفیران  است.

معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های مساجد کشور،  هدف اصلی طرح سفیران اجتماعی را صیانت از خانواده ها بیان کرد و گفت: از طریق سفیران به خانواده ها مرتبط شده و این خانواده ها زیر پوشش سلامت اجتماعی قرار می گیرند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید