نمایش جزییات خبر
۱۳ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۵

مساجد اثرگذارترین پایگاه برای مقابله با هجمه های فرهنگی و توطئه های دشمنان است

امام جمعه گرمسار با تاکید بر ضرورت توجه به اثرگذاری و نتیجه گیری در کار فرهنگی گفت: مساجد بهترین و اثرگذارترین پایگاه برای مقابله با هجمه های فرهنگی و توطئه دشمنان است.
مساجد اثرگذارترین پایگاه برای مقابله با هجمه های فرهنگی و توطئه های دشمنان است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، حجت الاسلام سیدعلیرضا آرامی در نشست مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان گرمسار تاکید کرد: از ظرفیت مساجد باید به عنوان سنگری امن و مستحکم در برابر این توطئه ها استفاده کرد.

وی، وحدت رویه در اجرای برنامه های فرهنگی را ضروری دانست و افزود: کار فرهنگی باید به نتیجه مطلوب منجر شود و برای اثرگذاری کار فرهنگی باید روحیه جهادی داشت و با این دیدگاه به انجام کار فرهنگی پرداخت. 

امام جمعه گرمسار با بیان اینکه خدمت به نظام و عشق به انقلاب اسلامی باید در کارها مدنظر باشد اضافه کرد: برای انجام کار فرهنگی در حوزه جوانان و نوجوانان باید برنامه ریزی داشت و نمی توان در این مسئله بدون هدف گذاری حرکت کرد.

آرامی، با تاکید بر توجه به رونق مساجد یادآور شد: مساجد باید به کانون فرهنگی جامعه تبدیل شده و مانند دوران انقلاب، امروز نیز در جهت مدیریت بهتر جامعه به مسئولین کمک کنند. 

وی تصریح کرد: باید دست به دست هم بدهیم تا حضور نسل جوان در مساجد بیشتر شود و برای رونق بخشیدن به برنامه‌های فرهنگی مسجد باید نیروی انقلابی تربیت کنیم. 

آرامی ادامه داد: ایجاد کانون‌های فرهنگی هنری در مساجد، ایده موفقی بود که چند سالی در کشور اجرا شده و توانسته رضایت جوانان و نوجوانان را در بخش های مختلف به دنبال داشته باشد و از طرفی هم به آگاهی بخشی و افزایش نشاط اجتماعی منجر شده است. 

امام جمعه گرمسار خاطرنشان کرد: نقش کانون‌های فرهنگی هنری در جذب جوانان و نوجوانان به مساجد مهم و محوری محسوب می شود و این مراکز باید در اجرای برنامه ها و فعالیت های فرهنگی، بیش از پیش مورد توجه و حمایت قرار بگیرند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید