نمایش جزییات خبر
۱۲ تیر ۱۳۹۸ ۱۵:۱۳

عارف نیا در بازدید از تالار مرکزی شهر قم: عقب ماندگی ها در بهره برداری از فضاهای فرهنگی و هنری را جبران می کنیم

مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در جلسه ای در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم راه کارهای بهره برداری از تالار مرکزی شهر قم را بررسی کردند.
عارف نیا در بازدید از تالار مرکزی شهر قم: عقب ماندگی ها در بهره برداری از فضاهای فرهنگی و هنری را جبران می کنیم

به گزارش روابط عمومی مؤسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر مدیرکل فرهنگ و ارشاد  اسلامی استان قم با اشاره به فضاهای فرهنگی و هنری استان قم، تالار مرکزی شهر قم را مهم ترین مجتمع فرهنگی و هنری استان برشمرد و بر لزوم فعال‌سازی تمامی ظرفیت‌های فرهنگی موجود در این تالار تاکید کرد.

حسینی کاشانی گفت: تاکنون برنامه‌های مختلف نمایشی و تعزیه‌خوانی در این مجتمع فرهنگی برگزار و کتابخانه تخصصی فرهنگ وادب نیز در آن دایر شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم تالار مرکزی شهر را دارای ظرفیت مناسب برای توسعه فعالیت های فرهنگی دانست و گفت: این تالار با دارا بودن بخش های مختلف از جمله سالن همایش، سالن تئاتر، کتابخانه و گالری بخش هایی از نیاز زیرساختی فرهنگ قم را برطرف می کند.

در ادامه این جلسه امین عارف‌نیا مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر بر لزوم فعال‌سازی تمام ظرفیت‌های تالار قم تاکید و گفت: سیاست راهبردی مؤسسه کمک، ارتقای بهره برداری از فضاهای فرهنگی و هنری موجود است و تلاش خواهیم کرد عقب ماندگی ها در بهره برداری از فضاهای فرهنگی و هنری را با جلب مشارکت بخش های مختلف جبران کنیم.

عارف نیا افزود: در برنامه بهره برداری از این تالار توجه به هنرهای دینی و آموزش هنرهای کاربردی در کنار دایر کردن سینما می تواند در دستور کار قرار بگیرد.

مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر به همراه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم روز گذشته از بخش‌های مختلف تالار مرکزی قم بازدید و امکانات و نواقص موجود را بررسی کرد.

شایان ذکر است تالار مرکزی شهر قم در زمینی به مساحت حدود هشت هزار متر مربع و با زیربنای 11 هزار متر مربع، با اعتبارات ملی از سال 1388 آغاز و در دهه فجر 1394 با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به  بهره برداری رسید.

تالار مرکزی شهر قم در منطقه خاکفرج و در حاشیه میدان شهید نواب صفوی واقع شده است.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید