نمایش جزییات خبر
۱۲ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۵۱

به همت کمیته پدافند غیرعامل؛ جلسه آگاه‌سازی با موضوع «پدافند غیرعامل؛ امنیت و جاسوسی» برگزار شد

جلسه آگاهی‌سازی با موضوع «پدافند غیرعامل؛ امنیت و جاسوسی» امروز با حضور کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل سالن سینمایی این وزارتخانه برگزار شد.
به همت کمیته پدافند غیرعامل؛ جلسه آگاه‌سازی با موضوع «پدافند غیرعامل؛ امنیت و جاسوسی» برگزار شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جلسه آگاهی‌سازی با موضوع «پدافند غیرعامل؛ امنیت و جاسوسی»  امروز با حضور کارکنان وزارت متبوع برگزار شد.

در ابتدای این جلسه سعید جابری انصاری مشاور معاون حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به تبیین اهداف و راهبردهای پیش‌رو در حوزه پدافند غیرعامل در وزارت متبوع  پرداخت و گفت: باتوجه به قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مسئول اجرای سیاست‌های رسمی جمهوری اسلامی ایران در بخش فرهنگ عمومی و جلوگیری از نفوذ فرهنگ بیگانه و همچنین اهمیت نقش استراتژیک موضوع فرهنگ و هنر در پایداری ملی و تاکیدات رهبر معظم انقلاب و هجمه‌های دشمن و بهره‌گیری از ترفندهای مختلف به منظور نفوذ و تغییر ذائقه‌ها و باورهای دینی و ملی‌مان تلاش گسترده‌ای برای ایجاد بسترهای مناسب در مصون‌سازی مجموعه فرهنگی هنری کشور در حال اجراست.

وی تاکید کرد: پدافند غیرعامل یک اقدام غیرمسلحانه با هدف افزایش بازدارندگی، تاب‌آوری فرهنگی، تداوم فعالیت‌های ضروری و تسهیل مدیریت بحران‌ها در بخش فرهنگ و هنر است.

انصاری همچنین تصریح کرد: آقای کاراندیش معاون وزیر و رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید ویژه‌ای بر آموزش و اطلاع‌رسانی در این حوزه دارد و  از زمان حضور وی شاهد تحول در نهادینه کردن فرهنگ پدافند و اتخاذ سیاست‌های مصون‌ساز برای بخش‌های مختلف و مرتبط با وزارت متبوع بوده‌ایم. همچنین حمایت‌های قابل توجهی نیز از سوی معاون توسعه مدیریت و منابع خانم لادن حیدری صورت پذیرفته است.

در ادامه لطفی از استادان دانشگاه نیز به بیان موضوع امنیت و جاسوسی و شیوه‌ها و شگردهای بیگانگان در قالب سفرهای خارجی، همایش‌ها و سمینارهای علمی و نمایشگاه‌های بین‌المللی پرداخت.

مهم‌ترین عناوینی که وی به آنها پرداخت موضوعاتی پیرامون آگاهی از هجمه اطلاعاتی دشمن ضد کشور با بیان مصادیق، بسترهای آسیب پذیر و نقاط ضعف شخصیتی مورد سوء استفاده دشمن، تبیین تکنیک زیر پاکشی توسط سازمانهای اطلاعاتی و... بود.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید