نمایش جزییات خبر
۱۲ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۲۶

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به کنگره مشاهیر کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به کنگره مشاهیر کرد این کنگره را حرکتی موثر در عرصه فرهنگ و هنر این منطقه دانست و گفت: کنگره مشاهیر کرد نقش مهمی در تنویر افکار جهانی درخصوص توانمندی¬های کهن¬ترین قوم ایرانی دارد.
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به کنگره مشاهیر کرد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در متن سیدعباس صالحی به این کنگره آمده است:

«فرهنگ و هنر غنی سرزمین پهناور ایران در طول تاریخ، مهد بزرگان، دانشمندان و هنرمندان پرشماری بوده که هریک سهم ارزنده­ای در شکل­گیری هویت ایرانی اسلامی ایفا کرده­اند. در این میان کردستان، دیار هنر و فرهنگ با مردمانی با صفا، وفادار و فداکار و مأمن هنرمندان، نویسندگان و فرزانگان برجسته و متعهدی بوده است که با خلق آثاری فاخر بن‌مایه‌های تمدن ایرانی را با ستون­های مستحکم دفاع از ارزش­ها و آرمان­های این مرز و بوم غنا بخشیده‌اند.

از این رو خدمات دانشمندان، هنرمندان، ادبا، عرفا، مورخان و خادمان دینی کرد زبان در جهان اسلام و ایران کم­نظیر و شایسته قدردانی است.

تجلیل از مفاخر علمی، فرهنگی و هنری این سامان در کنار یادآوری تلاش­ها و زحمات افرادی که برای حفاظت از این سرمایه گرانسنگ ملی همت گماشته­اند، اقدامی شایسته است و خرسندیم که اکنون زمینه­ای فراهم شده تا بابهره‌مندی از منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و در راستای شناساندن خدمات چندین دهه تلاش نخبگان کرد به مردم داخل و خارج از کشور، شاهد برگزاری کنگره مشاهیر کرد در سرزمین مجاهدت­های خاموش و شهر اصالت و فرهنگ سنندج باشیم.

کنگره مشاهیر کرد حرکتی موثر در عرصه فرهنگ و هنر این منطقه است و نقش مهمی در تنویر افکار جهانی درخصوص توانمندی­های کهن­ترین قوم ایرانی دارد و مایه مسرت است که در دولت تدبیر و امید شاهد به ثمر نشستن منویات و تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در راستای زمینه­سازی برای ثبت و معرفی این خدمات هستیم.

امید است اصحاب فرهنگ و هنر، تمامی دلسوزان فرهنگ کردستان و همه افرادی که دل در گروحمایت از نخبگان و ارتقای فرهنگ غنی ایرانی اسلامی دارند، در سایه تعامل و همدلی برای ثبت افتخار آفرینی­های روزافزون برای کردستان عزیز  بیش از پیش تلاش نمایند.

با سپاس از تلاش­های ارزنده دست­اندرکاران این کنگره برای تکریم مشاهیر و مفاخر مناطق کردنشین به واسطه دلبستگی و تعلق خاطر به این خطه فرهنگ دوست و عالم پرور، از خداوند متعال مزید توفیق شما عزیزان را خواستارم.»

کنگره مشاهیر کرد از 11 تیر در سنندج آغاز به کار کرد و امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به کار خود پایان می دهد.

 

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید