نمایش جزییات خبر
۱۲ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۱۹

اعلام مصوبات نشست بررسی و تبیین ایجاد گذر فرهنگی در شورای شهر سمنان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تبیین نتایج و مصوبات نشست بررسی ایجاد گذر فرهنکی گفت: در نشست با اعضای شورای شهر سمنان و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گام های مختلفی برای ایجاد گذر فرهنگی در سمنان تعیین و مصوب شد.
اعلام مصوبات نشست بررسی و تبیین ایجاد گذر فرهنگی در شورای شهر سمنان

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت در این خصوص گفت: در اولین گام مقرر شد طرح ایجاد گذر فرهنگی در شورای شهر سمنان طرح و مصوبه آن برای تصویب نهایی به کمیته بررسی مصوبات شورا به فرمانداری ارسال شود.

وی با بیان اینکه پس از گذر از این دو گام مقرر شد، نامه و درخواست مشترک مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهردار سمنان تنظیم و به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شود.

فضیلت با اشاره به اینکه مکان های مورد نظر ایجاد گذر فرهنگی در سمنان باید بر اساس مصوبات این نشست از سوی شهرداری انتخاب و معرفی شود افزود: در گام های بعدی باید فراخوان برای جذب متقاضیان بخش خصوصی منتشر شود و در این خصوص از ظرفیت بخش خصوصی نیز جمع بندی صورت گیرد.

وی، معرفی بخش خصوصی برای بهره مندی از تسهیلات ملی (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) و استانی را از برنامه های بعدی است بیان کرد که طبق مصوبات باید انجام شود و گفت: در نهایت طرح ایجاد گذر فرهنگی در سمنان اجرا خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه نظیر نشست سمنان قرار است در شاهرود نیز برگزار شود و تاکید بر اینکه مصوبات نشست دیروز باید در اسرع وقت اجرایی شود اظهار داشت: ایجاد گذر فرهنگی در سمنان و یا شاهرود بستگی به تسریع در اجرای برنامه ها دارد و هر شهری که سریعتر این برنامه ها را عملیاتی کند زودتر دارای گذر فرهنگی می شود.

نشست بررسی و تبیین ایجاد گذر فرهنگی روز سه شنبه با حضور سیدآبادی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرماندار سمنان، رییس و اعضای شورای شهر سمنان و جمعی از صاحبنظران در شورای شهر سمنان برگزار شد.

در این نشست با تاکید بر اهمیت گذر فرهنگی در ایجاد نشاط اجتماعی در شهرها اعلام شد: ایجاد گذر فرهنگی در شهرها باعث رونق اقتصادی از طریق ایجاد کسب و کار فرهنگی هنری، ارتقای تعاملات فرهنگی و رشد و تقویت فعالیت های فرهنگی هنری می شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید