نمایش جزییات خبر
۱۲ تیر ۱۳۹۸ ۰۷:۴۱

اجرای بیش از 100 عنوان برنامه بزرگداشت دهه کرامت در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان

سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان از برگزاری بیش از 100 عنوان برنامه در بزرگداشت دهه کرامت در این استان خبر داد و گفت: این برنامه ها با مشارکت جوانان و نوجوانان در کانون های فرهنگی هنری مساجد این استان برگزار می شود.
اجرای بیش از 100 عنوان برنامه بزرگداشت دهه کرامت در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، حجت الاسلام سیدعلی موسوی روز چهارشنبه گفت: برنامه های دهه کرامت به دو صورت کانونی و جشنواره مردمی کرامت توسط ستاد هماهنگی برنامه های دهه کرامت برگزار می شود.

دبیر اجرایی شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت استان سمنان، از اجرای برنامه های متنوع در دهه کرامت سالجاری خبر داد و گفت: پویشی مردمی با عنوان "سهم من از بهشت" با هدف جمع آوری نذورات مردمی برای ساخت شبستان بزرگ امیرالمومنین (ع) آستان مقدس حضرت معصومه (س) برای مشارکت عموم مردم به ویژه اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد در استان سمنان در این ایام راه اندازی خواهد شد.

وی استقبال از کاروان سفیران کریمه و اجرای 25 عنوان برنامه، برگزاری جشن ها، آذین بندی و محله آرایی، برگزاری ایستگاه های کریمانه و مسابقات فرهنگی و برگزاری جشن ویژه دختران آفتاب به صورت متمرکز در استان سمنان و 10 کانون استانی با هدف آشنایی بیشتر با سیره و روش زندگی حضرت معصومه (س) را از جمله برنامه های دهه کرامت استان سمنان برشمرد.

موسوی گفت: برگزاری برنامه 10 شب در 10 مسجد، 10 شب 10 بوستان نیز از جمله برنامه های این ایام است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره مردمی کرامت در استان سمنان اظهار داشت: حضور خادمان حرم مطهر حضرت معصومه (س) در اماکن مختلف نظیر مساجد، بیمارستان ها و بقاع متبرکه بخشی از این جشنواره است.

سرپرست ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان سمنان، محوریت برگزاری این جشنواره را با فعالیت تشکل ها و حرکت های مردمی بیان کرد و افزود: فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد با ورود به سایت در بخش دختران آفتاب، گزارش های خود را ثبت می کنند که پیرو این امر از امکانات آذین بندی مجله و محله آرایی، اجرای نمایش های خیابانی، کمک هزینه سفر به مشهد مقدس و شهر مقدس قم، مجموعه نمایشگاهی، جوایز ویژه به برگزیدگان دختر، تهیه و ارسال بسته های حمایتی در بحث برپایی ایستگاه های صلواتی برخوردار می شوند. 

وی به برگزاری چهار نشست استانی و سه جلسه شهرستانی شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت اشاره کرد و گفت: سیاست ها و اهداف این شورا، تأکید بر گسترش گفتمان خدمت کریمانه در عرصه های مختلف، جهت دهی شادی و نشاط عمومی با تأکید بر نشاط و شادی مومنانه، تعمیق باورهای آحاد جامعه نسبت به معارف اهل بیت (ع) و توجه مضاعف به عملیاتی شدن شعار سال و عناوین روزهای دهه کرامت است. 

موسوی متذکر شد: محوریت مساجد و بقاع متبرکه در برگزاری آیین های بزرگداشت دهه کرامت، تعیین برنامه ها با رویکرد جریان سازی اجتماعی و استفاده از ظرفیت دستگاه های عضو با تقسیم وظایف در قالب کارگروه های کاربردی و انجام برنامه های مشترک با هدف هم افزایی و ارتقای سطح کمی و کیفی فعالیت ها را از جمله رویکردهای اجرایی این شورا برشمرد.

دهه کرامت از پنجشنبه، ۱۳ تیر  مصادف با اول ذیقعده همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر آغاز می‌شود و تا ۲۳ تیر برابر با ۱۱ ذیقعده همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع)  ادامه دارد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید