نمایش جزییات خبر
۱۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۵

گذر فرهنگی در شهرهای کشور ایجاد می شود/ ضرورت مشارکت شهرداری ها و نهادهای فرهنگی در ایجاد گذر فرهنگی

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور برنامه ریزی از برنامه ایجاد گذر فرهنگی در شهرهای کشور خبر داد و گفت: هدف گذرهای فرهنگی ایجاد نشاط و شادابی اجتماعی و کمک به رونق اقتصادی با ایجاد و توسعه کسب و کارهای فرهنگی هنری در شهرها است.
گذر فرهنگی در شهرهای کشور ایجاد می شود/ ضرورت مشارکت شهرداری ها و نهادهای فرهنگی در ایجاد گذر فرهنگی

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، علی اصغر سیدآبادی روز سه شنبه در نشستی با اعضای شورای شهر سمنان به تبیین اهداف و اهمیت ایجاد گذر فرهنگی پرداخت و گفت: هرچه دستگاه های فرهنگی و هنری بر روی توسعه فعالیت های فرهنگی تلاش و مشارکت نمایند در ایجاد و توسعه نشاط و شادابی اجتماعی موثر است.

وی با تاکید بر اینکه در ایجاد گذر فرهنگی از خارج الگوبرداری نشده است تصریح کرد: حوزه فرهنگ و هنر یکی از جنبه ها و بخش های خلاق جامعه است که می تواند در توسعه کسب و کار و نشاط اجتماعی در شهرها تاثیر گذار باشد.

وی فرهنگ و هنر را امری ملی و مردمی دانست گفت: دستگاههای مختلف در ایجاد گذر فرهنگی باید مشارکت داشته باشند و  حوزه فرهنگ و هنر خیلی گسترده تر از یک نهاد و یک دستکاه است.

سیدآبادی با تاکید بر اینکه ایجاد و توسعه فرهنگ و هنر شهری بدون مشارکت و همکاری شهرداران و نهادهای مردمی امکان پذیز نیست و نیازمند کار مشترک است گفت: انعقاد تفاهم نامه همکاری با سازمان شهرداری کلان شهرها در برنامه قرار دارد.

وی با بیان اینکه ایجاد گذر فرهنگی در بازآفرینی شهری و احیای کسب و کارهای فرهنگی نیز بسیار تاثیرگذار است اظهار داشت: ایجاد گذر فرهنگی، تبدیل فضاهای موجود شهری نظیر خانه های قدیمی و کارخانجات به فضاهای فرهنگی و هنری از برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است تا با مشارکت دستگاههای مختلف از جمله شهرداریها در کشور اجرایی شود.

سیدآبادی گفت: ایجاد شهرهای خلاق فرهنگ و هنر نیز از طرح های جدیدی است که به زودی اعلام خواهد شد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه گذر فرهنگی در بازآفرینی فرهنگی شهرها نیز نقش آفرین خواهد بود گفت: مشاغلی که در قالب گذر فرهنگی ایجاد و فعال شود از کمک و تسهیلات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برخوردار می شوند.

وی گفت: گذرهای فرهنگی شهرها می تواند در حوزه فرهنگ و هنر به کمک هم شتافته و اقدام به مبادلات فرهنگی هنری نیز نمایند.

این نشست با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، فرماندار سمنان، رییس و اعضای شورای شهر و جمعی از صاحبنظران فرهنگی در  شورای شهر سمنان برگزار شد.

در این نشست به بررسی و تبیین ایجاد گذر فرهنگی و برنامه های آن پرداخته شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز در این نشست از برنامه این استان برای ایجاد گذر فرهنگی در هشت شهرستان این استان خبر داد و بر ضرورت همکاری و مشارکت دستگاههای فرهنگی و هنری و شهرداری ها در این خصوص تاکید کرد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید