نمایش جزییات خبر
۱۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۴

تاکید بر تاثیر گذر فرهنگی در ایجاد نشاط اجتماعی و رونق اقتصادی با استفاده از کسب و کارهای فرهنگی هنری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از برنامه ایجاد گذر فرهنگی در هشت شهرستان این استان خبر داد و گفت: گذرهای فرهنگی وجه مشترک فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه های مختلف برای ایجاد نشاط اجتماعی و رونق کسب و کارهای فرهنگی است.
تاکید بر تاثیر گذر فرهنگی در ایجاد نشاط اجتماعی و رونق اقتصادی با استفاده از کسب و کارهای فرهنگی هنری

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت روز سه شنبه در نشستی با اعضای شورای شهر سمنان اظهار داشت: گذرهای فرهنگی می توانند زمینه تعامل و همکاری ارشاد اسلامی با سایر دستگاههای در توسعه فرهنگ و هنر، ایجاد نشاط و شادابی اجتماعی در شهرها و کمک به رونق اقتصادی شهرها از طریق توسعه کسب و کارهای فرهنگی و هنری ایجاد نماید.

وی با بیان اینکه نظیر چنین نشستی با اعضای شورای شهر شاهرود نیز برگزار خواهد شد افزود: این نشست برای منطقه غرب استان و چنین نشستی برای شرق استان نیز برگزار می شود.

فضیلت با اشاره به نقش شهرداری ها در ایجاد گذرهای فرهنگی در شهرها گفت: تعیین و معرفی مکان مورد نظر و آماده سازی مکان و ارائه فضای مناسب برای فعالیت های فرهنگی هنری از بخش هایی است که از شهرداریها در ایجاد گذرهای فرهنگی انتظار است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان ادامه داد: در شاهرود فضای میدان بار قبلی این شهر را که دارای وسعت خوبی است برای ایجاد گذر فرهنگی پیش بینی کرده اند و امیدواریم در سایر شهرها نیز با مشارکت شهرداریها این فضا انتخاب و معرفی شود.

فضیلت با اشاره به تاثیر ایجاد گذر فرهنگی در شهرها گفت: گذرهای فرهنگی مخاطبان خاص تویدات و آثار فرهنگی را از مخاطبان خاص به عام تبدیل می کند و زمینه را برای تولید آثار و محتوی فرهنگی هنری در شهرهای مختلف ایجاد می نماید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تاکید بر اینکه گذرهای فرهنگی نگاه از دستگاههای فرهنگی را از نگاه بخشی به یک نگاه جامع ارتقاء می دهد تصریح کرد: این گذرها می تواند به  ایجاد و توسعه رونق اقتصادی با استفاده از آثار و تولیدات فرهنگی و هنری در شهرها کمک کند.

این نشست با هدف بررسی و تبیین ایجاد گذر فرهنگی با حضور مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درامور برنامه ریزی، فرماندار سمنان، رییس و اعضای شورای شهر سمنان و جمعی از صاحبنظران فرهنگی سمنان برگزار و در آن در خصوص تاثیر و اهمیت ایجاد گذر فرهنگی در سمنان بحث و تبادل نظر شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید