نمایش جزییات خبر
۱۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۷:۲۵

اجرای طرح های ملی ترویج کتاب و کتاب خوانی در استان سمنان نیازمند مشارکت بخش های دولتی و خصوصی است

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، اجرای برنامه های ملی مرتبط با کتاب و کتابخوانی، طرحهایی مشارکتی و نیازمند همکاری دستگاه های مختلف به ویژه استانداری و نهادهای فرهنگی است.
اجرای طرح های ملی ترویج کتاب و کتاب خوانی در استان سمنان نیازمند مشارکت بخش های دولتی و خصوصی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، سیما رجبی در نشست برنامه ریزی اجرای طرح های ملی کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه در این اداره کل افزود: طرح پاییخت کتاب ایران، جام باشگاه های کتابخوانی و روستای دوستدار کتاب از برنامه های ملی با هدف توسعه و ترویج کتاب و کتابخوانی در جامعه است.

وی با اشاره به همایش طرح پایتخت کتاب ایران که به تازگی در یزد برگزار شد گفت: یزد در سال 1397 به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب و معرفی شد و استاندار و مسوولان این استان چشم انداز انتخاب پایتخت کتاب جهان در سال 2020 را هدف خود قرار داده اند.

رجبی با بیان اینکه مشارکت و همکاری دستگاه های مختلف به ویژه استانداری زمینه ساز انتخاب و معرفی یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران  بوده است خاطرنشان کرد: در استان سمنان نیز برای رسیدن به این هدف که نتیجه آن گسترش سرانه مطالعه و توجه به کتاب خواهد بود نیازمند همکاری دستگاههای مختلف دولتی و نیز بخش خصوصی است.

وی با اشاره به جامعه هدف این طرح ها اظهار داشت: در طرح پایتخت کتاب ایران جامعه شهری، در جام باشگاههای کتابخوانی افراد تحت پوشش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بهزیستی و در طرح روستای دوستدار کتاب روستاییان و عشایر، جامعه هدف هستند.

رجبی از مسوولان استانداری به ویژه مدیران شهری و روستایی خواست تا با همکاری با مجریان و دست اندرکاران این برنامه ها زمینه ساز تحقق طرح های مذکور در استان سمنان شوند.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: طرح پایتخت کتاب علاوه بر بخش های دولتی نیازمند مشارکت بخش خصوصی به ویژه صاحبان صنایع و کارخانجات است و باید به جلب مشارکت این بخش های نیز توجه ویژه شود.

در این نشست که نمایندگان دستگاه های مختلف فرهنگی و اجرایی استان سمنان حضور داشتند شیوه نامه اجرای این طرحها در استان سمنان بررسی و شرکت کنندگان به بیان دیدگاهها و نظرات خود در این خصوص پرداختند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید