نمایش جزییات خبر
۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۷:۲۲

جریان سازی ادبیات، باید به شناخت نویسندگان کمک کند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمسار با گرامیداشت روز قلم گفت: جریان سازی ادبیات باید به شناخت نویسندگان کمک کند.
جریان سازی ادبیات، باید به شناخت نویسندگان کمک کند

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، نعمت الله قنبری نیکدل در نشست برنامه  بزرگداشت روز قلم در شهرستان گرمسار، از نویسندگان به عنوان مهندسان روح بشر یاد کرد و افزود: باید تمام توان و ظرفیت خود را برای فراهم کردن شرایط رشد ادبیات فرهنگی در جامعه بکار بگیریم.

رییس انجمن قلم شهرستان گرمسار نیز در این نشست گفت: روز قلم به عنوان یک روز مهم و اثرگذار در تقویم فرهنگی کشور به شمار می رود و بر این روز باید هرچه با شکوهتر برگزار شود.

حامد امامی با تبریک این روز به اهالی قلم، به ویژه نویسندگان؛ افزود: فرهنگ کتاب خوانی باید در جامعه گسترش یابد و از جمله افرادی که می توانند به تحقق این امر کمک کنند، نویسندگان و اهالی قلم هستند.

وی تصریح کرد: یک نویسنده با قلم تاثیرگذار و جذاب خود می تواند مخاطب را به سوی کتاب کشانده و به رشد و افزایش سرانه مطالعه کمک کند و عکس این مسئله هم وجود دارد.

امامی، رونمایی کتاب را به عنوان یکی از برنامه های روز قلم در شهرستان گرمسار معرفی کرد و ادامه داد: هدف از آئین رونمایی کتاب، شناساندن نویسنده کتاب و افکار و قلم است، نه معرفی کتابی که نوشته شده، چرا که مخاطب بیشتر باید با ذهن خلاق و قلم یک نویسنده ارتباط برقرار کند و اگر این ارتباط ایجاد شد؛ در مراحل بعدی خود مخاطب به دنبال آثار یک نویسنده خواهد رفت.

مسئول انجمن اهل قلم شهرستان گرمسار، نقد و بررسی کتاب های نوشته شده را ضروری دانست و آن را یک ابزار مفید و موثر برای رشد فکری و پرورش خلاقیت نویسنده عنوان کرد و یادآور شد: همه نویسنده های بزرگ در دنیا از همین جلسات نقد و بررسی کتاب هایشان رشد و پیشرفت کرده اند و با استفاده از نکات مفید این جلسات توانسته اند بر میزان اثرگذاری قلم خود اضافه کنند.

در این نشست که مدیران موسسات فرهنگی هنری نیز حضور داشتند در خصوص راهکارهای تقویت فعالیت های انجمن اهل قلم در شهرستان گرمسار بحث و تبادل نظر شد.

در تقویم رسمی ایران چهاردهم تیر به عنوان روز قلم نامگذاری شده است.

این روز در سال ۱۳۸۱ پس از پیشنهاد انجمن قلم ایران و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی به ثبت رسید.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید