نمایش جزییات خبر
۵ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۰۸

برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوجبلاغ

نشست شورای فرهنگ عمومی ساوجبلاغ، با حضور اعضا برگزار گردید.
برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوجبلاغ
 به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوجبلاغ، در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین مختاری امام جمعه ساوجبلاغ خطاب به رسانه ها گفت : اگر نقدی دارید به مسئول مربوطه بگویید اگر انجام نشد از من بخواهید و به خاطر مسائل کوچک ذهن مردم را در گیر نکنید.
 وی گفت :تا وقتی من هستم اجازه ایجاد فرافکنی و تفرقه نخواهم داد ، شادی حلال ، خنده حلال ، اگر این خلا را پر نکنیم دشمن این کار را خواهد کرد .
امام جمعه ساوجبلاغ گفت : دست به دست هم بدهیم بستر شادی حلال را برای مردم ایجاد بکنیم .
وی با اشاره به دید گاه های بنیان گذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد موسیقی گفت : رهبران ما آنچه که ضرورت اشاعه موسیقی در جامعه را بصورت مفصل بیان فرمودند و ضروری است ما تابع  آن  باشیم .
حجت الاسلام مختاری از اجرای بزر گترین استند آپ کمدی در مصلی نماز جمعه خبر داد و گفت : ما در دهه کرامت  این برنامه را با حضور برترین های تلویزون انجام می دهیم و زیباترین جشن را برای دخترانمان در گرامیداشت روز دختر خواهیم داشت .وی افزود: ما هنرمند متعهد فراوان داریم و این فرصت است که از آن به خوبی بهره گیری کنیم .
امام جمعه ساوجبلاغ تاکید کرد:  با بزه و مسائلی که موجب تشویش اذهان عمومی  می شود  با ید مقابله کرد شهرستان ما بیش از هر چیزی به وحدت و همدلی نیاز دارد و همه موظف هستند در این خط قرار بگیرند.
در ادامه فرماندارساوجبلاغ با بیان مفاهیم کلی فرهنگ عمومی ، بررسی مباحث مهم فرهنگی شهرستان را مورد تاکید قرار داد.
ابوالقاسم پالیزگیر گفت:ارائه برنامه های متناسب با فرهنگ عمومی جامعه در شهرستان باید به گونه ای طراحی شود که خروجی این نشست ها علمی ومفید باشد.
وی گفت:این روزها بحث کنسرت درخیلی از محافل مطرح گردیده ،اگرچه بنده سرسوزنی در این خصوص اصراری  برای  برگزاری ندارم چرا که متولی دارد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قانونا"مجری این برنامه هاست آنچه که  قانون وشرع دستور داده را انجام داده است و الان هم تاکید می کنم حسب قانون موظف به اجرای کار خود هستند ، پرهیز از هنجار شکنی و در راستای آنچه که در این شورا تصمیم گیری و مصوب می شود .
وی با خطاب قرار دادن مسئولین گفت:ما بهترین اجلاسیه شهدا،اجلاسیه نماز و دهها برنامه فرهنگی دیگر را اجرا کردیم و خیلی از جوانان در این بر نامه های حضور داشتند .
فرماندارساوجبلاغ با بیان اینکه عده ای مثل آب خوردن به دیگران تهمت و افترا وارد می کنند گفت:امام جمعه بعنوان نماینده ولی فقیه است و آنچه که بیان ایشان است فصل الخطاب همه ما است ولی برخی ها متاسفانه در عمل بر خلاف این مسیر و چارچوب در حال حرکت هستند و باید بدانند که باید احترام بزرگان خودمان را همواره رعایت نماییم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود فرهنگ وارشاد را متولی اصلی امور فرهنگی در شهرستانها دانست و افزود:ادارات فرهنگ وارشاد اسلامی وظیفه برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی را دارند و اگر مشکلی در اجرای کنسرت و یا دیگر برنامه ها ایجاد می شود باید بصورت جدی با هنجار شکنان برخورد شود .
وی گفت :بر خورد با  هنجارشکنی وظیفه دستگاه های دیگر است چه بسا کسانی که در محافل بزرگ با همین نقشه وارد می شوند، باید با آنها بر خورد و اجازه ندهیم خوراکی شود برای بد خواهان نظام .
پالیزگیر گفت: نباید در اجرای برنامه های فرهنگی صورت مسئله را پاک کنیم بلکه باید تمهیداتی اندیشیده شود تا برنامه فرهنگی به بهترین نحو ممکن اجرا شود تا افراد جامعه بیشترین بهره را از آن ببرند.
وی افزود:در قانون هم وظیفه سازمانها و نهادهای فرهنگی مشخص گردیده و برای حفظ هنجارها در جامعه باید ارزش قائل شویم و کسانی که برخلاف این عمل کنند در مورد آنان ملاحظه ای نخواهیم داشت وجلوی ناهنجاریها با تمام قدرت می ایستیم.
در این جلسه خدارحم بابایی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوجبلاغ نیز بیان داشت که تمام مراحل انجام کنسرت در شهرستان طی فرایند قانونی با درخواست موسسات فرهنگی و هنری دارای شرایط لازم و با نظر شورای تامین شهرستان و موافقت نهایی اداره کل متبوع صورت می پذیرد واداره ارشاد شهرستان با هماهنگی پلیس امنیت بر نحوه اجرای موسسه نظارت دارد.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید