نمایش جزییات خبر
۶ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۹

برنامه کانون های مساجد در جهت شناسایی و رفع نیازمندی های منطقه باشد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود گفت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد به عنوان مراکز فرهنگی در جذب جوانان به مساجد باید برای رفع نیازمندی های فرهنگی منطقه و رفع مسائل روز جامعه حرکت کنند.
برنامه کانون های مساجد در جهت شناسایی و رفع نیازمندی های منطقه باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان،  رضا مهدیان در بازدید از کانون فرهنگی و هنری یاس در روستای سعدآباد شاهرود افزود: کانون های فرهنگی و هنری مساجد به ویژه در مناطق روستایی به عنوان مراکز فرهنگی در فعالیت های خود به شناسایی نیازمندی های فرهنگی، هنری، قرآنی و ... منطقه با هدف تحقق شعار سال توجه کنند.

وی با تجلیل از فعالیت های این کانون تصریح کرد: اجرای طرح ها و برنامه های خلاقانه در جذب هرچه بیشترجوانان به مسجد با هدف افزایش نشاط اجتماعی و مبارزه با آسیب های موجود اثر بسزایی دارد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود گفت: ترویج سیره ائمه اطهار (ع) در آیین های مذهبی، پخش فیلم های ارزشی، برگزاری مسابقات فرهنگی متنوع در خصوص ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، اجرای برنامه هایی با موضوع عفاف و حجاب و ... از جمله برنامه هایی است که باید در دستور کار کانون های فرهنگی هنری مساجد قرار گیرد.

حجت الاسلام عظیم پناهی، کارشناس دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان شاهرود نیز گفت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد می توانند به صورت مستقل و مشارکتی برنامه  و کارگاه های مختلف قرآنی، فرهنگی و هنری از جمله سرود، تواشیح، تئاتر و ... اجرا کنند.

مدیر کانون فرهنگی و هنری یاس روستای سعدآباد شاهرود نیز با اشاره به فعالیت های این کانون، مشکلات و مسائل پیش رو را برشمرد و تعامل و همکاری سایر ادارات را برای اجرای با کیفیت برنامه های فرهنگی و هنری کانون های مساجد ضروری دانست.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید