نمایش جزییات خبر
۴ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۱۸

با ارسال پیام هایی جداگانه انجام شد؛ دعوت استانداران و مسئولان استانی برای شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

جمعی از استانداران، فرمانداران، مدیران استانی و سایر مسئولان کشوری و لشکری در پیام‌هایی آحاد ملت ایران را به شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کردند.
با ارسال پیام هایی جداگانه انجام شد؛ دعوت استانداران و مسئولان استانی برای شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، همزمان با برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی و ترویج سیره ائمه اطهار (ع) در جامعه، جمعی از استانداران، فرمانداران، مدیران استانی و سایر مسئولان کشوری و لشکری در پیام هایی آحاد ملت ایران را به شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کردند.

.


نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و بوی خوش رضوانِ رضایت به مقصد قلب های بیدار

غلامرضا شریعتی، استاندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی خوزستان، مردم این استان را به شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد و گفت: بار دیگر، رود خروشان محبت و ولایت شمس تابناک خراسان، به بستر فرهنگ دوست دیار ما رسیده است تا در قالب «نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی» بوی خوش رضوانِ رضایت را از فراز گنبد و گلدسته بارگاه ملکوتی آن امام حق، به مقصد قلب های بیدار هدایت کند. امید است برآیند تمام تلاش ها در وادی اندیشه و اراده، به رشد و تعالی باطنی و اخلاقی همه ما منجر شود و فرداهای روشن تری نسبت به امروز برای ما مهیا سازد و پیوند ما با حبل المتین اهل بیت (ع) را محکم تر از پیش کند.


فعالیت برای جشنواره رضوی یک کار اعتقادی است

سید عباس دانایی، فرماندار سمنان برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی را موجب ترویج سیره ائمه اطهار (ع) در جامعه دانست و گفت: همه باید برای برگزاری باشکوه‌ این جشنواره در استان سمنان تلاش کنیم. فعالیت برای جشنواره رضوی یک کار اعتقادی است؛ بعلاوه، برگزاری برنامه‌های فرهنگی از جمله جشنواره کتاب‌خوانی رضوی، نقد و معرفی کتاب، می‌تواند در توسعه کتاب و کتاب‌خوانی در جامعه مؤثر باشد.


کتاب بهترین وسیله برای ترویج فرهنگ ناب دینی و اسلامی است

جواد کارگران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری، ضمن تقدیر از عملکرد نهاد کتابخانه های عمومی کشور در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار داشت: این جشنواره به یکی از جشنواره های مهم و موثر فرهنگی کشور تبدیل شده و هرساله با استقبال گسترده مردم استان رو به رو می شود. ترویج فرهنگ رضوی مهم ترین هدف برگزاری این جشنواره است. کتاب بهترین وسیله برای ترویج فرهنگ ناب دینی و اسلامی محسوب می شود و جشنواره کتابخوانی رضوی بهترین ها را فراهم کرده است.


همزمانی برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی و ماه مبارک رمضان غنیمتی برای خانواده ها است

سردار سید محمود میرفیضی، فرمانده انتظامی استان مازندران در پیامی به مناسبت برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، وابستگی به کتاب و کتابخوانی ارزشمند دانست و گفت: همزمانی برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی با ماه مبارک رمضان و امکان شرکت خانوادگی در این جشنواره، غنیمتی برای خانواده ها است.انسان با تقوا همواره در پی رشد است و کتاب های جشنواره کتابخوانی رضوی برای همه رده های سنی، الگوهای بی نظیری مانند امام رضا(ع)، حضرت جواد(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت شاهچراغ(ع) را معرفی می کند؛ مطالعه این آثار علاوه بر افزایش آگاهی ها، به رشد در مسیر سعادت می انجامد و امیدواریم قدر این فرصت را همگان به خوبی بدانند و از آن استقبال کنند.


جشنواره کتابخوانی رضوی در ارتقای سطح فرهنگی جامعه تاثیر بسزایی دارد

سیروس رضایی، رئیس جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: با توجه به ایمان، اعتقاد و ارادتی که مردم متدین ایران به ساحت مقدس ائمه اطهار(ع) به ویژه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) دارند، برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در فرهنگ سازی، رشد، توسعه و ارتقای سطح فرهنگی جامعه تاثیر بسزایی دارد. مسئولیت همه دستگاه‌ها به ویژه دستگاه‌های فرهنگی و رسانه‌ها در برگزاری و انعکاس این جشنواره فراتر از وظایف رسمی و سازمانی است و حضور پرشور در این جشنواره همراه با هنر و خلاقیت در اطلاع رسانی آن، باعث پویایی و رونق در فضای فرهنگی کشور می‌‍ شود.


ترویج سبک زندگی اسلامی در جامعه با برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی

سردار محمدحسین بابایی، فرمانده سپاه کربلا مازندران ضمن دعوت از عموم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: مطالعه کتاب هایی که برای جشنواره کتابخوانی رضوی در نظر گرفته شده است از نظر موضوعات و مخاطب قرار دادن رده های مختلف سنی، بسیار جذاب است. مطالعه این کتاب ها به آشنایی بیشتر با شخصیت امام رضا(ع) و سیره عملی امامان و شخصیت های بی نظیری مانند حضرت معصومه(س) و شاهچراغ(ع) منجر می شود و به ترویج سبک زندگی اسلامی در جامعه کمک می کند.


جشنواره کتابخوانی رضوی اقدامی مؤثر در ترویج فرهنگ مطالعه است

عزیزاله شهبازی، استاندار البرز عموم مردم را به شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد. وی اظهار داشت: اهتمام ویژه به معرفی آثار ارزشمند و پرمحتوا در ترویج فرهنگ مطالعه بسیار ضروری است و یکی از بهترین منابع در این زمینه، آثار مرتبط با اهل بیت (ع) به عنوان هادیان مسیر تعالی بشریت است که اثربخشی بسیار بالایی نیز در ارتقای سطح فکری و معنوی جامعه خواهد داشت. جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان یک رویداد عظیم فرهنگی با هدف ترویج فرهنگ مطالعه مفید و تبیین ابعاد زندگانی و سیره منور اهل بیت (ع) در میان عموم مردم، برگزار می‌شود و ضروری است دستگاه‌های استان در برگزاری باشکوه و شایسته این جشنواره از همه ظرفیت‌های موجود استفاده کنند.


جشنواره کتابخوانی رضوی، راهی برای جذب مردم به مطالعه

محمدباقر کاظمی، فرماندار شهرستان ارسنجان با دعوت از عموم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: برگزاری جشنواره ها و مسابقات با معرفی کتاب های خواندنی می تواند یکی از راه های جذب مردم به کتابخوانی باشد. جشنواره کتابخوانی رضوی، رویدادی مزین به نام ائمه اطهار است و شرکت در این جشنواره با هدف آشنایی با کتاب های باارزش، بررسی ابعاد شخصیتی امام رضا(ع) و اهل بیت ایشان، ترویج فرهنگ رضوی و فرهنگ غنی اسلامی امری مهم و پسندیده است.


تشویق عموم به کتاب وکتابخوانی با برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی

داوود ایوبی، فرماندار ممسنی در پیامی خواستار همکاری مسئولان و مردم شهرستان ممسنی در جشنواره کتابخوانی رضوی شد و گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی تأثیر بسزایی در ارتقای سطح مطالعه فرهنگی جامعه ما دارد. این جشنواره فرصت مناسبی برای آشنایی بیشتر با زندگانی امام هشتم(ع) و تشویق عموم به کتاب وکتابخوانی است.


جشنواره کتابخوانی رضوی به پویایی و نشاط جامعه در حوزه خواندن کمک می کند

علی گرمابی، بخشدار مرکزی شهرستان فیروزه با شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی،  عموم مردم را به شرکت در این جشنواره دعوت کرد. وی گفت: کتابخانه های عمومی با ایجاد بستری برای مطالعه و برگزاری برنامه های فرهنگی و دینی مانند جشنواره کتابخوانی رضوی به پویایی و نشاط جامعه در حوزه خواندن و کسب آگاهی کمک شایانی می کند.


جشنواره کتابخوانی رضوی عامل پیوند نسل جوان با یار مهربان

حسین ابراهیمی، فرماندار بجستان در پیامی به دبیرخانه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، برگزاری این جشنواره را عاملی برای پیوند نسل جوان با کتاب و کتابخوانی دانست و گفت: جشنواره‌ کتابخوانی رضوی فرصت ارزشمندی است تا علاوه بر آشنایی همه گروه‌های سنی و علاقمند به کتاب و کتابخوانی با فرهنگ و سیره اهل بیت(ع)، موجبات اشاعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین گروه های مختلف به ویژه نسل جوان، پویا و با نشاط امروز ایران اسلامی فراهم شود.


جشنواره کتابخوانی رضوی، فرصت بی نظیری برای بهره مندی از چشمه جوشان معرفت اولیاء الله

حجت الاسلام هادی صاحبقرانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از عموم مردم برای مشارکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد و گفت: برگزاری جشنواره ای با نام و یاد ائمه معصوم (ع) در ایام پربرکت دهه کرامت و میلاد حضرت امام رضا(ع) فرصت بی نظیری برای بهره مندی از چشمه جوشان معرفت اولیاء الله است. از عموم مردم استان دعوت می کنم با شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی ضمن کمک به اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، گوشه ای از معارف اهل بیت(ع) را مرور و از دریای بیکران علوم الهی که از طریق سیره و منش امامان معصوم منعکس شده است، استفاده کنند


.

کتابخوانی با رویکرد فرهنگ رضوی برکات زیادی به همراه دارد

محمد حسین روشنک، مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز مشهد مقدس در خصوص برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: کتابخوانی ارزشی بالاتر از تمامی ارزش ها است که وقتی با رویکرد فرهنگ رضوی منجر به برگزاری جشنواره ای با نام و یاد و تاسی از سیره و منش امام رضا(ع) و دیگر ائمه می شود، مطمئنا برکات زیادی به همراه خواهد داشت.


جشنواره کتابخوانی رضوی فرصت مناسبی برای تقرب به ساحت ائمه معصومین(ع) است

محسن مومنی شریف، رئیس حوزه هنری کشور ضمن دعوت از عموم برای شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار داشت: این جشنواره فرصت بسیار مناسبی برای بهره مندی از فیوضات معنوی و تقرب به ساحت ائمه معصومین(ع) است. بی شک یکی از مهم ترین مسیرهای ارتباطی بین علاقه مندان به اهل بیت(ع)، مطالعه و کتاب و کتابخوانی است و جشنواره کتابخوانی رضوی این باب درک و شناخت و معرفت را گشوده است


.

جشنواره کتابخوانی رضوی معرفت ما را نسبت به امام رضا(ع) افزایش می‌دهد

هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه مردم را به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد و گفت: جشنواره رضوی فرصتی برای کسب معرفت نسبت به ساحت قدسی امام رضا علیه السلام است و هنوز مردم ما نیاز دارند که از زندگی و بیانات ائمه بهره ببرند. هر نوع فعالیتی در این زمینه مطمئنا برکات زیادی خواهد داشت.


جشنواره کتابخوانی رضوی زمینه ساز ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) است

حیدر خوش نیت، سرپرست معاونت استانداری و سرپرست فرمانداری مشهد در خصوص برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بیان کرد: این جشنواره زمینه آشنایی هرچه بیشتر مردم با آموزه‌ها و شخصیت علی بن موسی الرضا (ع) و منش و سیره آن حضرت را برای مردم فراهم می کند. این کارکرد جشنواره بزرگ امام رضا(ع) است که در حوزه کتاب و کتابخوانی با برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی به خوبی انجام شده است. معرفی چهره واقعی حضرت و ائمه معصوم(ع) می تواند مهم ترین هدف این جشنواره با رویکرد معرفی کتاب و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باشد. در این مسیر هر قدمی، مقدس و مغتنم است و برگزارکنندگان جشنواره کتابخوانی رضوی نیز به دلیل تلاشی که در جهت شناساندن سبک و سیره رضوی(ع) دارند در درگاه الهی ماجور خواهند بود.


جشنواره کتابخوانی رضوی اقدامی انگیزشی برای مطالعه در حوزه مسائل دینی و اعتقادی

مظاهر مجیدی، فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با اشاره به لزوم آگاهی قشر جوان و نیروهای انقلابی در موضوعات فرهنگی، سیاسی و اجتماعی، اظهار داشت: ما همواره مباحث فرهنگی را در پایگاه‌های بسیج دنبال کرده ایم تا اقشار مختلف به ویژه جوانان، نوجوانان و کودکان با گذشته، اعتقادات و فرهنگ خود آشنا شوند. برگزاری مسابقات کتابخوانی برای تحقق این هدف اثرگذار بوده و جشنواره کتابخوانی رضوی اقدامی موثر در این راستا است. در واقع، پرداختن به مباحث دینی و اعتقادی در کنار ترویج فرهنگ دینی، اقدامی مفید در جامعه امروزی محسوب می شود.


جشنواره کتابخوانی رضوی، تلاشی در خور تحسین برای انس جامعه اسلامی با مطالعه و مصون ماندن از آسیب های اجتماعی

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی تهران، عموم مردم استان را به شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد و گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی تلاشی در خور تحسین و توجه برای انس گرفتن جامعه اسلامی با دانش و مطالعه و مصون ماندن از آسیب های اجتماعی و همچنین برجسته ساختن برکت وجود مقدس امام رضا(ع) و کریمان اهل بیت علیهم السلام در کشور عزیزمان ایران است.


جشنواره کتابخوانی رضوی از مصادیق بارز کار تمیز فرهنگی است

سید موسی خادمی، استاندار لرستان برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در کشور را گامی مثبت در جهت ترویج فرهنگ منور اهل بیت(ع) دانست و اظهار داشت: روند اجرای این جشنواره به لحاظ امکان شرکت تمامی گروه های سنی و بستر سازی امکان شرکت به صورت الکترونیکی، بسیار خلاقانه و درخور توجه است. این جشنواره از ادوار گذشته تاکنون زمینه را برای آشنایی هرچه بیشتر مردم با منش و سیره ائمه معصومین (ع) فراهم کرده است و می توان گفت، جشنواره کتابخوانی رضوی از مصادیق بارز کار تمیز فرهنگی طبق فرموده مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است.


جشنواره کتابخوانی رضوی پیوند فرهنگ و معرفت است

محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی مردم این استان را به شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد و گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی و دیگر جشنواره‌ها با موضوع آشنایی با سبک زندگی ائمه (ع)، در توسعه و گسترش فرهنگ کتابخوانی و ترویج سیره ائمه معصومین (ع)  نقشی کلیدی دارد و جلوه گر پیوند فرهنگ و  بینش و معرفت الهی است.


جشنواره کتابخوانی رضوی مصداق بارز تقویت ارزش های مذهبی و معنوی در جامعه است

قاسم ولی زاده، سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری لرستان، برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در کشور را مصداق بارز تقویت ارزش های مذهبی و معنوی در جامعه دانست و اظهار داشت: گسترش ارزش های مذهبی و معنوی باعث رفع بسیاری از مسائل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی می شود.

وی همچنین با اشاره به تأثیر جشنواره کتابخوانی رضوی در معرفی و شناساندن فرهنگ و سیره ائمه اطهار(ع)، برگزاری این جشنواره را فرصت مغتنمی برای ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه در میان آحاد مختلف مردم دانست.


تربیت نسلی کتابخوان با جشنواره کتابخوانی رضوی میسر می‌شود

عباسعلی صفایی، فرماندار فریمان، جشنواره کتابخوانی رضوی را باعث تربیت نسلی آگاه و کتابخوان دانست و گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی گامی بسیار مهم در گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی و نیز ترویج فرهنگ رضوی است. با توجه به تنوع کتاب ها، این جشنواره می‌تواند در راستای ترویج فرهنگ رضوی و شناخت هر چه بیشتر نسل جوان از سیره و روش ائمه معصومین (ع) موثر باشد.


مطالعه سیره پاک ائمه اطهار(ع) چراغ راه زندگی دنیوی و اخروی است

محمد یعقوبی، شهردار جنگل ضمن دعوت از عموم برای شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار داشت: مطالعه و فراگیری سیره پاک ائمه اطهار علیهم السلام و به ویژه سرور ما خراسانی ها، امام رضا (ع)، چراغ راه زندگی دنیوی و اخروی ما است. مسابقات کتابخوانی که در راستای آشنایی با سیره شاه خراسان، حضرت امام رضا(ع) و خانواده گرانقدر ایشان باشد، فرصتی بی نظیر برای بهرمندی از دریای بیکران کرامات این بزرگواران است.


جشنواره کتابخوانی رضوی عامل ارتباط کتابخانه ها و کتابخوانان است

عباس فروغی، بخشدار قلندرآباد فریمان در پیامی از جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان عاملی برای برقراری ارتباط بین کتابخانه ها و کتابخوانان یاد کرد و گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از برنامه های مفید و کاربردی نهاد کتابخانه ها در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و نیز ترویج فرهنگ رضوی است. این جشنواره با معرفی کتاب های مفید و موثر و همچنین تنوع در شیوه برگزاری مسابقه می تواند ارتباط بسیار خوبی با جامعه مخاطب به منظور شناخت ائمه معصومین (ع) برقرار کند


.

جشنواره کتاب‌خوانی رضوی به بسط فرهنگ غنی اسلامی کمک کند

علی محمد احمدی، استاندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، عموم مردم استان را به شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد و گفت: معرفی کرامات امام رضا(ع) به جامعه، به ویژه نسل جوان بسیار حائز اهمیت است؛ چراکه بسیاری از معارف دینی ما با این معارف حقیقی و ناب قابل اثبات بوده و کمک شایانی به باور و پذیرش عمومی و بسط فرهنگ غنی اسلامی خواهد کرد. جشنواره کتاب‌خوانی رضوی یک فرهنگ‌ سازی ارزشمند در راستای افزایش آگاهی مردم نسبت به نمونه های والای انسانی به ویژه امام رضا(ع) است که باید از این فرصت برای ترویج سیره رضوی و سبک زندگی ایرانی- اسلامی که نیاز امروز جامعه است، بهره برد. رویدادی که با رویکرد توجه بیشتر به کتاب و کتابخوانی هم علقه ایرانی به فرهنگ و تمدن را بیان می دارد و هم عقیده دینی و اسلامی به ساحت امامان معصوم(ع) را متجلی می سازد.


جشنواره کتابخوانی رضوی راهی برای آشنایی و گسترش فرهنگ رضوی با ابزار مطالعه است

عباسعلی رضایی، فرماندار ساری ضمن دعوت از عموم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، بیان کرد: نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی را به وجود آورده است که ضمن بیان ابعاد مختلف شخصیتی آن حضرت به ویژه سیره فرهنگی ایشان، به مهم ترین شاخص فرهنگی جامعه ما یعنی «مطالعه مفید» و «خواندن» نیز پرداخته شود؛ به بیان دیگر می توان گفت جشنواره کتابخوانی رضوی در حقیقت راهی برای آشنایی و گسترش فرهنگ رضوی با ابزار مطالعه و خواندن است.


جشنواره کتابخوانی رضوی، الگویی مناسب برای ترویج کتابخوانی

صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس ضمن دعوت از هنرمندان، فرهنگوران، اصحاب رسانه، نویسندگان و شاعران استان برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، بیان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی یک الگوی مناسب برای ترویج کتابخوانی است. تلاش جمعی برای آشناکردن هرچه بیشتر مردم با این جشنواره و دعوت به خواندن کتاب های فاخر و آموختن سیره و منش رضوی، وظیفه تمامی افرادی است که در جایگاهی تأثیرگذار قرار گرفته اند و در این میان نقش دوستداران فرهنگ و هنر، هنرمندان، اهالی قلم و انجمن های مردمی ترویج فرهنگ کتابخوانی تأثیرگذارتر است.


آشنا کردن مردم با سیره امام رضا (ع) یک وظیفه محسوب می شود

سعید شیبانی، معاون استاندار و فرماندار شهرستان نیشابور ضمن دعوت از علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برای شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، بیان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی، اقدام ارزشمندی است که طی چند سال اخیر در جهت ترویج فرهنگ مطالعه و آشنایی گروه های سنی مختلف با سنت اهل بیت (ع) و به ویژه سیره و روش زندگانی امام هشتم شیعیان (ع) با معرفی کتاب های فاخر و ارزنده، اجرایی شده است. آشنا کردن مردم با سیره و روش زندگانی امام رضا (ع) یک وظیفه محسوب می شود و شایسته است که همه در این امر مشارکت جدی داشته باشیم.


با شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دین خود را به ساحت مقدس امام رضا (ع) ادا کنیم

عبدالله تیموری، بخشدار بخش مرکزی شهرستان فریمان، عموم مردم را به شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد و گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی، اقدامی بسیار مهم در شناخت اهل بیت (ع) است. شایسته است شهروندان فریمانی و روستائیان بخش مرکزی با حضور گسترده خود در جشنواره رضوی و مطالعه کتب مرتبط، دین خود را به ساحت مقدس امام رضا (ع) ادا می کنند. تنوع منابع و به ویژه توجه به قشر کودک و نوجوان در این جشنواره قابل تحسین است.


تخصیص منابع ویژه رده های مختلف سنی در جشنواره کتابخوانی رضوی ارزشمند است

مهدی محمدی، فرماندار قائمشهر ضمن دعوت از عموم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: این جشنواره از چند زاویه در گسترش کتابخوانی موثر است. نخست آنکه تقسیم بندی مخاطبان و اختصاص کتاب هایی برای رده های مختلف سنی در این جشنواره بسیار ارزشمند است. چراکه داشتن برنامه مطالعاتی برای اقشار و گروه های سنی متفاوت موجود در جامعه بسیار امر پسندیده و نیکویی است و از سوی دیگر باعث می شود ادراک ذهنی مشترک در جامعه نسبت به واقعیت های اجتماعی شکل گیرد. همچنین رویکرد مذهبی جشنواره بسیار قابل توجه و تقدیر است


.

جشنواره کتابخوانی رضوی، اقدامی شاخص در ترویج معارف عملی اهل‌بیت(ع) در گستره جهان اسلام

مجید عسگری، فرماندار شهرستان دهلران، جشنواره کتابخوانی رضوی(ع) را مهم ترین رخداد فرهنگی کشور دانست و گفت: این جشنواره نمونه یک اقدام شاخص در ترویج و معرفی چشمه جوشان علوم معارف عملی اهل‌بیت(ع) در گستره جهان اسلام و پشتوانه ای برای تقویت فرهنگ عمومی در جامعه اسلامی ایران ما است. جشنواره رضوی با هدف معرفی ابعاد زندگانی امام هشتم(ع)، حضرت معصومه(س)، امام جواع (ع) و حضرت احمدبن موسی(ع) برای تمامی اقشار و گروه های مختلف سنی در جامعه برنامه‌ریزی شده است که موجب ارتقای سطح زندگی، تفکر افراد و کاهش آسیب های اجتماعی و خانواده خواهد شد.


جشنواره کتابخوانی رضوی، فرصتی ارزشمند برای افزایش آگاهی نسبت به سیره و منش ائمه اطهار(ع)

مراد یگانه، فرماندار شهرستان چرداول ضمن دعوت از عموم مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، بیان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی، فرصتی ارزشمند برای افزایش آگاهی مردم نسبت به سیره و منش ائمه اطهار(ع) به ویژه امام رضا (ع) است و باید باشکوه و در شأن و منزلت آن بزرگوار برگزار شود. عشق و ارادت مردم به امام رضا (ع) موجب برگزاری باشکوه این جشنواره می‌شود؛ بنابراین باید از این فرصت عظیم جهت گرایش جامعه به سمت کتابخوانی به ویژه مطالعه مفید استفاده کنیم.


جشنواره کتابخوانی رضوی، گامی در راستای نهادینه سازی فرهنگ متعالی اهل بیت (ع) و فرهنگ مطالعه در بین خانواده ها

جواد رحیمی مقدم، فرماندار سیروان، جشنواره کتابخوانی رضوی را فرصتی مناسب برای شناخت هرچه بهتر سیره و سبک زندگی حضرت ثامن الحجج (ع) و الگوبرداری مردم از سبک زندگی ایشان دانست و گفت: انتظار می رود این برنامه فرهنگی با مشارکت حداکثری اقشار مختلف مردم و ادارات به بهترین شکل ممکن برگزار شده تا گامی در راستای نهادینه شدن فرهنگ متعالی اهل بیت علیهم السلام و فرهنگ مطالعه در بین خانواده ها باشد.


جشنواره کتابخوانی رضوی عامل رشد باورهای دینی نسل جوان است

علیرضا عبدالهی، سرپرست فرمانداری شهرستان داورزن، برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی را باعث رشد باورهای دینی نسل جوان دانست و گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی، رویدادی فرهنگی با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و سیره نبوی و ائمه معصومین (ع) به ویژه امام رضا (ع) است که آشنایی نسل جوان با شخصیت برجسته امام رضا (ع) را به دنبال دارد.


جشنواره کتابخوانی رضوی به بسط فرهنگ غنی اسلامی کمک می کند

محمد محامدی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان تفت ضمن دعوت از مردم این شهرستان برای شرکت در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و گفت: جای بسی خرسندی است که جشنواره کتابخوانی رضوی با تلاش و همت نهاد کتابخانه‌های عمومی در حال گسترش فرهنگ رضوی است؛ چراکه بسیاری از معارف دینی ما با این آموزه های حقیقی و ناب قابل اثبات بوده و این جشنواره کمک شایانی به باور دینی و پذیرش عمومی و بسط این فرهنگ غنی اسلامی خواهد کرد. بی‌شک انس و محبت مردم به امام رضا(ع)، سبب استقبال مردمی از این جشنواره در رده‌های سنی مختلف خواهد شد.


جشنواره کتابخوانی رضوی زمینه ساز الفت با مطالعه است

علی رستمی، معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه با صدور پیامی، برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی را زمینه ساز الفت با عنصر تعالی بخش کتابخوانی و مطالعه  دانست و گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی عاملی موثر در ترویج فرهنگ مطالعه و فرصتی مناسب برای انس با کتاب است و قطعا این گونه اقدامات فرهنگی در کاهش آسیب های اجتماعی تاثیر گذار بوده و ریشه بسیاری از آسیب ها و چالش های فردی و اجتماعی را از بین می برد. جشنواره کتابخوانی رضوی یک فرهنگ سازی ارزشمند در راستای افزایش آگاهی مردم نسبت به نمونه های والای انسانی به ویژه امام رضا (ع) است که باید از این فرصت برای ترویج سیره رضوی و سبک زندگی ایرانی – اسلامی که نیاز امروز جامعه است، بهره برد.


جشنواره کتابخوانی رضوی، گامی مهم در جهت معرفی سیره رفتاری و گفتاری امام رضا (ع)

حسن ابارشی، فرماندار خوشاب از عموم مردم برای شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد و گفت: نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی که به نام «عالم آل محمد(ص)» زیب و زینت یافته، گامی مهم در جهت شناساندن و معرفی سیره رفتاری و گفتاری حضرت امام رضا (ع) است که می تواند غبار ابهام از زندگی این امام همام بزداید و معرفت و شناخت همه شیفتگان به ساحت نورانی حضرت ثامن الحجج علیه السلام را فراهم آورد.


جشنواره کتابخوانی رضوی بهانه ای برای طراوت بخشیدن به زندگی کتاب دوستان است

عبدالصمد صفرنژاد، فرماندار نوشهر با دعوت از عموم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار داشت: کتاب صندوقچه ای از گنجینه بی بدیل دانایی است که شناخت و معرفت را به دنبال دارد و دل ها را به فروغ دانایی فروزان می سازد. امید است جشنواره کتابخوانی رضوی بهانه ای برای طراوت بخشیدن به زندگی کتاب دوستان باشد و معرفت،  بصیرت و سعادت را برای شرکت کنندگان آن رقم بزند. وجود ۱۲ کتاب که رده های مختلف سنی را مخاطب این جشنواره می کند، از ویژگی های برجسته ای است که می تواند خانواده ها را به سمت خود جلب کند و انتظار می رود جامعه مسلمان ایرانی که دارای ریشه های فرهنگی عمیقی است، با استقبال از این جشنواره کتابخوانی به غنای فرهنگی خود بیفزاید.


جشنواره کتابخوانی رضوی ضرورتی برای ارتقای معرفت و اخلاق اجتماعی است

محمدرضا تباکی قلعه سری، فرماندار گلوگاه، یکی از راه های اصولی معرفی سیره ائمه معصومین (ع) را برگزاری جشنواره های کتابخوانی دانست و گفت: جشنواره کتاب‌خوانی رضوی از بهترین فرصت ها برای شناخت بیشتر سیره ائمه اطهار(ع) و اهل بیت ایشان به ویژه امام رضا (ع)، فرزند عزیز، برادر بزرگوار و خواهر گرانقدر ایشان است؛ نکته ای که در نهمین دوره جشنواره به چشم می آید اضافه شدن موضوع امام جواد(ع) است که انتخاب بسیار دقیق و بجایی بود. جشنواره کتابخوانی رضوی یک ضرورت برای ارتقای معرفت و اخلاق اجتماعی است و نشان می دهد، اگر قرن ها هم بگذرد، همچنان مشعل هدایت به دست معصومین است. نوع رفتار ایشان با حکومت زمان خود و نحوه ولایتعهدی و حتی شهادت ایشان درس بزرگی برای ما است تا در خدمت رسانی به مردم، الگوهای رفتاری مناسب را برگزینیم.


گنج های فراوانی در دل کتاب های جشنواره کتابخوانی رضوی نهفته است

علی شادمان، فرماندار نور ضمن دعوت از عموم مردم برای شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، بیان کرد: ارزش کتاب به ویژه کتاب هایی که مرتبط با مفاهیم دینی و اعتقادی هستند، از هر گنج و جواهری بالاتر است و کسی که به دنبال سعادت است بایستی در زندگی خود زمان هایی را به مطالعه کتاب های خوب اختصاص دهد. گنج های فراوانی در دل کتاب های جشنواره کتابخوانی رضوی نهفته است که امیدوارم با استقبال خوبی از سوی مردم همراه شود؛ چراکه اندیشه انسان هایی که به مطالعه این کتاب ها می پردازند، ثروتی عظیم برای شهر و کشورمان خواهد بود.


جشنواره کتابخوانی رضوی اقدامی اساسی در حوزه فرهنگ دینی است

مصطفی آزادبخت، معاون سیاسی- امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی یک کار ارزشمند و بی‌بدیل است، اظهار داشت: با اجرای این جشنواره هم فرهنگ دینی و هم فرهنگ مطالعه، اشاعه و ترویج می‌شود. هر اقدام فرهنگی ریشه‌دار دینی مانند جشنواره کتابخوانی رضوی مورد حمایت ما است و از آن استقبال می‌کنیم.


جشنواره کتابخوانی رضوی، زمینه ساز جذب جوانان به فرهنگ الهی و توحیدی

حجت الاسلام سعید مهدوی، مدیرکل تبلیغات اسلامی و مدیر آستان قدس رضوی در استان گیلان برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی را فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی دانست و گفت: تأسی از ائمه معصومین (ع) سبب هدایت به مسیر درست و رسیدن به کمال می‌شود. باید با استفاده از جشنواره کتابخوانی رضوی زمینه جذب جوانان به فرهنگ الهی و توحیدی را فراهم کنیم.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید