نمایش جزییات خبر
۴ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۵۳

تشکیل کارگروه استانی هماهنگی، حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی در استان سمنان

اولین نشست کارگروه استانی هماهنگی، حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی استان سمنان به ریاست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان در این اداره کل برگزار شد.
تشکیل کارگروه استانی هماهنگی، حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی در استان سمنان

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، این کارگروه بر اساس تفاهم نامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با دبیر شورای عالی فضای مجازی با هدف هم افزایی و استفاده ظرفیت های استانی برای گسترش و تعمیق محتوا و خدمات فرهنگی هنری ایرانی اسلامی سالم، مفید و ایمن در فضای مجازی تشکیل شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در این نشست با تاکید بر اهمیت فضای مجازی و لزوم ارتقای محتوای آن گفت: فضای مجازی پدیده ای نوظهور و لحظه به لحظه در حال گسترش است.

حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت خواستار تعیین دبیر تخصصی برای این کارگروه شد و افزود: عمده کار دبیر تخصصی باید رصد دستور جلسه و پیگیری مصوبات و مباحث این کارگروه باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، کارکرد این کارگروه را نیز مهم خواند و بر سیاست گذاری و عملیاتی کردن فعالیت ها در این بخش تاکید کرد.

حفظ و ترویج خرده فرهنگ ها، آداب و رسوم بومی منطقه ای، گسترش سبک زندگی اسلامی ایرانی در فضای مجازی، پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی، رشد مصرف کالاهای فرهنگی ایرانی اسلامی در فضای مجازی، تقویب بنیان خانواده و بهبود نظم و ارتباطات اجتماعی از دیگر اهداف تشکیل این کارگروه بیان شده است.

در این کارگروه که ریاست آن با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و دبیری آن بر عهده معاونت فرهنگی و رسانه ای این اداره کل است مسوولان و کارشناسان نهادها و دستگاه های مختلف از جمله صدا و سیما، تبلیغات اسلامی، کار، تعاون و رفاه اجتماعی، استانداری، دو تن از فعالان بخش خصوصی و ... عضویت دارند.

در اولین نشست این کارگروه اعضای شرکت کننده دیدگاهها و نظرات خود را در خصوص برنامه ها و اهداف این کارگروه بیان کردند.

دراین نشست دبیر تخصصی کارگروه با رای اعضای انتخاب و مقرر شد کارگروه استانی هماهنگی، حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی  به صورت ماهانه برگزار شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید