نمایش جزییات خبر
۳ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۰۲

رییس سازمان حج و زیارت: 30 درصد مدیران حج امسال نیروهای جدیدند/ با وصول پاسخ عربستان در افزایش سهمیه، نام نویسی آغاز می شود

رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به حضور مدیران جدید در کنار چهره های با تجربه در حج 98 گفت: 30 درصد نیروهای امسال را مدیران جدید تشکیل می دهند.
رییس سازمان حج و زیارت: 30 درصد مدیران حج امسال نیروهای جدیدند/ با وصول پاسخ عربستان در افزایش سهمیه، نام نویسی آغاز می شود

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ علی رضا رشیدیان در همایش آموزشی- توجیهی کارگزاران حج منطقه یک کشور در تبریز با تاکید بر اینکه باید مدیران قدیمی تجربیات خود را به نیروهای جدید منتقل کنند، گفت : در کنار ایده پروری این طرح ها و ایده ها به صورت هماهنگ و ارزیابی شده، اجرایی شود.
وی خطاب به مدیران کاروان ها و سایر دست اندرکاران این مراسم عظیم گفت : عملکردها زیر ذره بین نظارتی است و مدیران کاروان باید تا آخرعملیات حج روحیه خدمتگزاری خود را حفظ و با همه وجود برای رضایت حجاج بیت الله الحرام گام بردارند.
وی با اشاره به اینکه زمان زیادی تا آغاز عملیات حج و اعزام حجاج که 17 تیرماه است ، باقی نمانده ، تاکید کرد : باید آمادگی برای خدمت رسانی مناسب به حجاج وجود داشته باشد و این خدمت با سعه صدر ، ظاهری آراسته و در شان زائران خانه خدا انجام گیرد.
رشیدیان گفت : با توجه به آسیب شناسی های انجام شده از مراسم سنوات قبل و اصلاحات صورت گرفته ؛مدیران تلاش کنند تا درحوزه کاری شان امور به بهترین نحو و کمترین مشکلی انجام شود و درحین عملیات مسائل و شرایط را به خوبی مدیریت کنند.
وی با بیان اینکه مدیران و خادمان حج با خدا معامله می کنند، ابراز امیدواری کرد : با هم پوشانی ، هم افزایی و تلاشی صادقانه به گونه ای عمل شود تا نتیجه و برآیند این سعی و کوشش ؛رضایت خلق و خالق رادر پی داشته باشد.
وی با بیان اینکه حب رسول خدا و اهل بیت (ع) امری واحد میان مسلمانان است، اظهار کرد: حتی برادران و خواهران اهل سنت درکنار اهل تشیع دراین خدمت رسانی خود دلیلی بر این ادعاست و امید است درسایه این تلاش ها ، وحدت و انسجام مسلمانان تداوم یافته و بیش از پیش مستحکم شود .
رئیس سازمان حج و زیارت ضمن تاکید بر اینکه مراسم حج در راستای ارتقای معنویت است ، تصریح کرد : در این راستا خدمت بهتر و انجام کارهای فرهنگی، بسترساز این تحول معنوی است وباید مدیران کاروان‌ها به موضوع پیوست فرهنگی هم توجه جدی داشته باشند.
وی اظهار کرد : با توجه به اقامت برخی کاروان‌ها تا 35 روز در سرزمین وحی باید زمینه بهره گیری هر چه بهتر حجاج از این فرصت فراهم شود زیرا هدف تمامی عملیات حج ؛ بعد فرهنگی و در راستای ارتقای ارزش‌های دینی و معنوی حجاج است و هدف ازبرگزاری این همایش هماهنگی های لازم برای خدمت بهتر به حجاجی است که شاید تنها یکباردرعمر خود توفیق حج تمتع را پیدا می کنند.
وی در ادامه این همایش با تاکید بر مدیریت هزینه ها گفت : در تدارک امور اعم از مسکن، حمل و نقل و اسکان این موضوع مورد توجه بوده و در عین آنکه کیفیت خدمات با برنامه ریزی ها و اقدام به موقع ارتقا یافته در هزینه ها هم صرفه جویی شده است. 
وی تصریح کرد : با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران و عربستان در مورد اجرای هر چه بهتر کنگره حج تمتع توافق دارند در این راستا تفاهم های خوبی هم انجام شده و بر این اساس طرف عربستانی خدمات مناسبی را برای زایران ایرانی ارایه خواهد داد.
رییس سازمان حج و زیارت همچنین با اشاره به اینکه کار نقل و انتقال حجاج در سالجاری توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی انجام می شود ، ابراز امیدواری کرد : در یک تعامل و هم افزایی مطلوب ، خدمات در خور شانی به زائران بیت الله الحرام ارائه شود.
*هنوز عربستان پاسخی به درخواست افزایش سهمیه حجاج ایران نداده است 
وی با بیان اینکه درخواست افزایش 10هزارنفر سهمیه مازاد به طرف سعودی داده شده است ،گفت:البته هنوز عربستان به این درخواست پاسخی نداده که درصورت ارائه این سهمیه مازاد و وصول پاسخ مثبت آنان ،عملیات ثبت نام برای مدینه بعد شروع می شود.
وی همچنین با اشاره به رقم تعیین شده برای ارزهمراه زائران هم گفت : برای خرید سوغات هم مذاکراتی شده و امکاناتی فراهم شده تا حجاج قبل ازسفر از طریق فروشگاه‌های اینترنتی داخلی امکان خرید سوغات مورد نیاز خود راداشته باشند.
وی تصریح کرد : در زمینه مقدار این ارز با بانک مرکزی در حال مذاکره هستیم ضمن آنکه برای انجام خدمات شایسته به زائرین مان با مساعدت و دستور دکتر روحانی رئیس جمهور و همراهی دولت امسال ارز7هزارتومانی تخصیص یافت که میانگین هزینه تمام شده برای حجاج در گروه‌های قیمتی مختلف به ازای هر نفر ۲۵ میلیون تومان است.
روحی ملکی مدیرحج و زیارت آذربایجان شرقی نیز در ابتدای این همایش ضمن ارائه گزارشی از خدمات صورت گرفته در استان برای انجام این عملیات ، ابرازامیدواری کرد :این همایش در هماهنگی و تعامل بیشتر بخش های مختلف خدمتگزار موثرباشد.
در این همایش یک روزه مدیران کل حج و زیارت منطقه یک کشور و بیش از 130 نفر از مدیران کاروانهای حج استانهای اردبیل ،آذربایجان شرقی و غربی و زنجان حضور داشتند.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید