نمایش جزییات خبر
۳ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۴۹

بررسی موانع اشتغال و کارآفرینی در حوزه فرهنگ و هنر استان سمنان

نشست بررسی موانع اشتغال و کارآفرینی در فرهنگ و هنر استان سمنان با حضور معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
بررسی موانع اشتغال و کارآفرینی در حوزه فرهنگ و هنر استان سمنان

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، در این نشست که با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و هنر و صاحبنظر در این زمینه و نیز نمایندگان برخی از دستگاههای اجرایی برگزار شد راهکارهای کاهش و رفع موانع بومی اشتغال و کارآفرینی در حوزه فرهنگ و هنر مطرح و مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

در نشست مذکور مدیران مسوول برخی از انجمن ها، آموزشگاهها و موسسه های فرهنگی هنری ونیز معاون امور هنری و سینمایی اداره کل کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان به طرح دیدگاههای خود در این زمینه پرداختند و بر دخالت نکردن دولت در این امر و واگذاری امور به بخش خصوصی، ناشناخته بودن مشاغل در فرهنگ و هنر تاکید و جدی گرفته نشدن توان کارآفرینی و اشتغالزایی حوزه فرهنگ و هنر از سوی مسوولان از جمله این مشکلات مطرح شد.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در این نشست هدف از برگزاری آن را جمع آوری و تدوین دیدگاهها و نظرات اهالی فرهنگ و هنر در خصوص اشتغالزایی و کارآفرینی در عرصه فرهنگ و هنر بیان کرد و گفت: این دیدگاهها برایبرنامه ریزی و رفع موانع در این خصوص به پژوهشگاه فرهنگ و هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه خواهد شد.

سیما رجبی گفت: موضوعات مختلفی در این خصوص برای استانها پیش بینی و تعیین شده و موضوع اشتغال و کارآفرینی در حوزه فرهنگ و هنر به استان سمنان واگذار شده است.

مدرسی دبیر علمی نشست هایرفع موانع اشتغال و کارآفرینی در فرهنگ و هنر تستان سمنان نیز گفت: در این خصوص تاکنون سه جلسه با صاحبنظران حوزه های مختلف برگزار شده است.

نماینده اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان سمنان نیز در این نشست گفت: از ابتدای سال 97 تا پایان سه ماهه اول امسال 52 طرح اشتغالزایی در حوزه فرهنگ و هنر به این اداره کل ارائه شده است.

وی گفت: از این تعداد 48 طرح برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی و از این تعداد 29 طرح از تسهیلات اعطایی برخوردار شده اند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید