نمایش جزییات خبر
۳ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۲۷

کلبه های مطالعه اقدامی مناسب برای توسعه فرهنگ کتابخوانی در جامعه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان ایجاد کلبه های مطالعه در فضاهای شهری را ایده ای جدید و اقدامی مناسب برای توسعه فرهنگ کتابخوانی در بین مردم دانست.
کلبه های مطالعه اقدامی مناسب برای توسعه فرهنگ کتابخوانی در جامعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر فضیلت در حاشیه افتتاح دو کلبه کتابدربوستانهای شاهرود اظهار داشت: استفاده از ظرفیت فضاهای عمومی نظیر پارک‌ها را هدف استفاده از طرح فرهنگی ایجاد کلبه دوست داران کتاب بیان کرد.

وی تاکید کرد: اینکه مردم در فضاهای عمومی نظیر بوستانها بتوانند کتاب را نیز به صورت فیزیکی مشاهده کنند و از این امکان فرهنگی برای مطالعه و توجه به کتاب استفاده نمایند امری مهم و خطیراست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان تصریح کرد: اقدام مناسبی که شهرداری با همکاری اداره کتابخانه های عمومی در شاهرود انجام داده است می‌تواند به ترویج مشارکت عمومی مردم برای توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه شود

رییس اداره کتابخانه های عمومی شاهرود نیز هدف از راه اندازی ایستگاه دوستداران مطالعه را ارتقای فرهنگ کتابخوانی در شهر دانست و گفت: حمایت از ایده‌های خلاقانه در ترویج فرهنگ مطالعه یکی از وظایف مسئولان است.

سیدابراهیم موسوی گفت: ایجاد ایده‌های نو در تشویق مردم و گسترش فرهنگ کتابخوانی از کارهای بسیار ارزشمند است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شاهرود با اشاره به اینکه ۷۰۰ نسخه کتاب در ایستگاه دوستدار مطالعه بوستان شهدای محراب و همچنین ۴۰۰ نسخه کتاب در ایستگاه بوستان کودک جانمایی شده است  افزود: وظیفه نگهداری از کتاب‌ها با مردم است.

وی با بیان اینکه مردم بدون ارائه مدرک و عضویت می‌توانند از این کتاب‌ها استفاده کنند، افزود: محتوای کتاب‌ها اجتماعی، روانشناسی، ادبیات، کودک، رسانه و حوزه‌های دیگر است.

رونمایی و تجهیز پنج بوستان به ایستگاه مطالعه از برنامه های آینده در شاهرود است و شهروندان شاهرودی می‌توانند در بوستانهای  شهدای محراب و کودک از امکانات کلبه دوست داران کتاب و ایستگاه مطالعه استفاده کنند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید