نمایش جزییات خبر
۲ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۴۸

چهل و هشتمین نشست شورای فرهنگ عمومی البرز برگزار شد

شورای فرهنگ عمومی البرز با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار البرز برگزار گردید.
چهل و هشتمین نشست شورای فرهنگ عمومی البرز برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، چهل و هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان البرز، به ریاست نماینده ولی‌فقیه در استان و با حضور استاندار البرز و سایر اعضاء برگزار شد.

 در این نشست ابتدا ناصر مقدم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز و دبیر شورای فرهنگ عمومی استان به قرائت دستور جلسه پرداخت.

"بررسی و ارائه نتایج دریافت شده از دانشگاه‌ها و مراکز علمی و اساتید و درنهایت تعیین روز ملی، اِلمان و نماد گیاهی و جانوری البرز"، "ارائه گزارش از تشکیل کارگروه مد و لباس" و همچنین "بررسی برنامه‌های ملی مذهبی که در سطح استان و در فضای باز برگزار می‌شود" از مسائل مطرح‌شده در این جلسه بود.

در این جلسه آیت‌الله حسینی همدانی ، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج ،با تأکید بر اینکه روز ملی البرز یک عنوان ماندگار باقی خواند ماند، به حساسیت این موضوع اشاره کرد و بیان داشت: روز ملی البرز باید بیان‌گر چند هویت باشد و ابعاد مختلف در انتخاب آن باید در نظر گرفته شود.

وی بابیان اینکه انقلاب اسلامی یکی از مهم‌ترین تحولاتی است که در نظام عالم به وقوع پیوسته، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران تاریخ بشر را تغییر داد و ضمن از بین بردن هیمنه آمریکا، قدرت‌های جهانی را منفعل کرد و بیداری اسلامی و بیداری انسانی را در سراسر عالم زنده کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز، با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی گردشی تاریخی در عالم به وجود آورد، اذعان داشت: انقلاب اسلامی به سبب ایجاد تحولات عظیم همچون رویدادهای بزرگ تاریخی مثل هجرت پیامبر(ص) و میلاد مسیح (ع) به‌نوعی مبدأیت دارد و مبدأ تاریخ قرار گرفت.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه به وقایعی چون جنگ تحمیلی در بعد از انقلاب اسلامی اشاره کرد و عنوان داشت: در اوج این حرکت تاریخی{انقلاب اسلامی} ما شاهد دوران دفاع مقدس و حرکت‌های عمیقی که در دفاع مقدس انجام شد هستیم.

وی با اشاره به حضور پررنگ البرزیان در عملیات‌های دفاع مقدس، اظهار داشت: استان البرز در قسمت عمده‌ای از عملیات‌های دفاع مقدس حضورداشته و نمی‌توان تعداد عملیات مشخصی را در نظر گرفت که در آن لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله از تهران و لشکر ۱۰ سیدالشهدا از البرز حضور نداشته است.

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه انقلاب اسلامی بزنگاه نظام هستی است، ادامه داد: نمی‌توان در انتخاب روز البرز نیروهای انقلابی البرز، حرکت‌های اصیل انقلابی و دفاع از ارزش‌های انقلابی مردم البرز را نادیده گرفت.

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری با تأکید بر ضرورت ساماندهی رسانه‌های فاقد مجوز اضافه کرد: با توجه به اینکه به فضای انتخابات نزدیک می‌شویم باید ساماندهی رسانه‌ها و تعیین تکلیف رسانه‌های بدون مجوز به‌سرعت صورت گیرد.

دکتر شهبازی، استاندار البرز نیز در این نشست، اتحاد و انسجام حاکم در مجموعه استان را مشهود و مثال زدنی دانست چراکه مسئولان ملی نیز به این امر اذعان داشته اند.

وی روز ملی البرز را اسباب غرور و سربلندی و عامل ایجاد شور و نشاط اعلام کرد و ضرورت اجماع نظر و دقت کافی در خصوص تعیین این روز را مورد تاکید قرار داد. 

شهبازی خاطرنشان کرد که البرز طبق منویات مقام معظم رهبری ایران کوچک نامیده شده از این رو با توجه به تنوع اقوام در این استان باید نامگذاری این روز متناسب با جمعیت رو به رشد و تنوع اقوام البرز باشد.

در این جلسه درخت اُرَس به‌عنوان نماد گیاهی، عقاب پر طلایی به‌عنوان نماد جانوری و محوطه باستانی ازبکی (دژ مادها) به‌عنوان اِلمان البرز مورد تصویب شورای فرهنگ عمومی استان البرز قرار گرفت.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید