نمایش جزییات خبر
۲ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۳

گشایش نمایشگاه آثار خوشنویسی سه تن از استادان برجسته کشور در سمنان

نمایشگاه آثار خوشنویسی سه تن ازاستادان برجسته هنر خوشنویسی ایران با عنوان "دست خط 4" شنبه شب در آیینی در مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان گشایش یافت.
گشایش نمایشگاه آثار خوشنویسی سه تن از استادان برجسته کشور در سمنان

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، در این نمایشگاه  بیش از 60 تابلوی خوشنویسی از آثار استادان غلامحسین امیرخانی، علی شیرازی و مجتبی ملک زاده در گالری اصلی مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان در معرض دید علاقه مندان به هنر خوشنویسی قرار گرفته است.

در آیین افتتاح این نمایشگاه  که در قالب یک تور هنری برگزار و با استقبال گسترده مردم هنردوست سمنان همراه بود معاون سیاسی امنیتی استانداری سمنان، فرماندار سمنان و جمعی از هنرمندان و مسوولان فرهنگی و اجرایی استان سمنان حضور داشتند.

در این مراسم از استادان امیرخانی، شیرازی و ملک زاده با اهدای تندیس و هدایایی تجلیل شد.

استاد علی شیرازی در این مراسم در سخنانی با تجلیل از تلاش برگزار کنندگان این نمایشگاه، آثار و تولیدات هنری را آثار ماندگار و تاثیر گذار دانست و گفت: با گذشته قرن ها از تولید و ارائه آثاری همچون شاهنامه، بوستان و گلستان این آثار همچنان تاثیرگذار و مورد مراجعه مردم و دوستداران آثار فرهنگی و هنری است.  

سمنان چهارمین مقصد تور مذکور است و هدف از برگزاری این نمایشگاه آشنایی مردم با هنر معنوی خوشنویسی و ترویج هنر خوشنویسی در سمنان است.

این نمایشگاه از دوم تا ششم تیرماه عصرها از ساعت ١٧ تا ٢٠ برای بازدید دوستداران هنر خوشنویسی در فرهنگسرای کومش سمنان دائر است.

نمایشگاه دست خط تاکنون در استانهای تهران، کرمان و فارس نیز برپا شده است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید