نمایش جزییات خبر
۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۵:۰۲

استقبال از معرفی فرهنگ و تمدن ایران در ایتالیا

قائم مقام وزیر فرهنگ ایتالیا از معرفی فرهنگ و تمدن ایران به ویژه برگزاری نمایشگاه «ایران مهد تمدن» استقبال کرد.
استقبال از معرفی فرهنگ و تمدن ایران در ایتالیا

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، آلبرتو بونیزولی، وزیر میراث و فعالیت‌های فرهنگی ایتالیا در سخنانی در نشست مشترک با مدیران نمایندگی‌های فرهنگی دیگر کشورها در ایتالیا، هدف از برگزاری این هم‌اندیشی را توسعه همکاری‌های فرهنگی میان ایتالیا و نمایندگی‌های فرهنگی فعال در این کشور دانست.

وی به اهمیت فعالیت نمایندگی‌های فرهنگی و ضرورت گفتمان بینافرهنگی میان این وزارتخانه و کشور ایتالیا و بر محوریت این همکاری و گفتمان در شبکه دیگر مناسبات اشاره کرد.

جوانی پان بیانکو، قائم مقام و دبیرکل و خانم پیچیریلّی، مدیر دفتر بین‌الملل این وزارتخانه به بیان نقطه نظرات خود پیرامون راهکارهای همکاری بین مراکز فرهنگی پرداختند.

اکبر قولی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا هم در سخنانش، فعالیت‌های این نمایندگی شامل نشست‌های ادبی، سمینارهای تخصصی، دوره‌های آموزشی و برگزاری نمایشگاه «ایران مهد تمدن» را برشمرد.

وی در ادامه، پیشنهاد تعریف یک ساختار مشترک هم‌افزایی و شبکه‌های ارتباطی تالی آن را داد که با استقبال وزیر مواجه شد.

جوانی پان بیانکو در حاشیه برگزاری این نشست، با رایزن فرهنگی کشورمان به علاقه‌مندی خود به آشنایی با فرهنگ و تمدن ایران اشاره و از اجرایی شدن پروژه در دستور کار این نمایندگی مبنی بر برگزاری نمایشگاه ایران مهد تمدن در ایتالیا استقبال کرد.

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید