نمایش جزییات خبر
۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲

پنجمین جایزه فرشته، برگزیدگان نهایی را معرفی کرد

پنجمین دوره جایزه فرشته، با تقدیر از برگزیدگان به کار خود پایان داد.
پنجمین جایزه فرشته، برگزیدگان نهایی را معرفی کرد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا، اختتامیه پنجمین دوره جایزه فرشته با موضوع جاده، برگزیدگان خود را در دو بخش داستان و عکس شناخت.

در بخش داستان کوتاه محمدعلی دستمالی، نفر اول شد و الهام روانگرد، اردوان نیک‌نیا، محمدحسین گلستانی، هما جاسمی، دلبر یزدان‌پناه، مرتضی فرجی، شیرین ورچه، محمدسعید احمدزاده و ابوالقاسم نجاری، مقام دوم تا دهم را کسب کردند.

داوری بخش داستان در مرحله مقدماتی به عهده کاوه فولادی نسب، آرش صادق بیگی و حسن محمودی و در بخش نهایی بر دوش علی خدایی، ناهید طباطبایی و شیوا ارسطویی بود.

در بخش عکس امین رحمانی، رتبه نخست جایزه فرشته را به دست آورد و محسن کابلی، مرتضی امین‌الرعایایی، هادی دهقان‌پور، امید آرمات، صبا شامبیاتی، پژمان طاهرخانی، امیرمحمد امیری، مجید خالقی‌مقدم و محمد مهیمنی، در مقام دوم تا دهم جای گرفتند.

داوران این بخش، شادی قدیریان، رعنا جوادی و آرش خاموشی بودند.

در این مراسم با توجه به اهمیت کتابفروشی‌ها به عنوان حلقه اتصال کتاب خوان‌ها و کتاب، از ابراهیم فرازمند مدیر کتابفروشی «فرازمند» رشت قدردانی شدشد.

همچنین صفدر تقی‌زاده، نویسنده و مترجم نیز به پاس سال‌ها تلاش در عرصه ادبیات و نیز ساسان مویدی عکاس، به خاطر آثار ارزشمندش تجلیل شدند.

شهرکتاب فرشته با هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و حمایت از نویسندگان و هنرمندان مستعد، مسابقه «جایزه فرشته» را در حوزه داستان کوتاه- در سال ۱۳۹۳ آغاز کرد. دوره اول این جایزه با موضوع دهه شصت آغاز شد.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید