نمایش جزییات خبر
۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۱۱

تاکید امام جمعه شاهرود بر استفاده از زبان هنر برای رفع مشکلات حجابی و عفاف

امام جمعه شاهرود گفت: زبان هنر و فضای مجازی در رفع مشکلات حجاب و عفاف تاثیر مستقیم دارد و باید از آن بهره برد.
تاکید امام جمعه شاهرود بر استفاده از زبان هنر برای رفع مشکلات حجابی و عفاف
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، حجت الاسلام عباس امینی در نشست شورای فرهنگ عمومی شاهرود در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه حفظ عفاف و حجاب در فضای عمومی شهر ضروری است و همه باید در این خصوص تلاش کنند، افزود: فرهنگ سازی در این حوزه،تکلیف شرعی و وظیفه اجتماعی است.

وی تصریح کرد: شهرداری با نصب پیام های فرهنگی برای ترویج فرهنگ عفاف در مکان هایی مانند جاده سلامتی و بوستان ها که جمعیت زیادی از آنها استفاده می کنند، تاثیرگذار خواهد بود.

امینی با بیان اینکه دستگاههای اجرایی باید در این حوزه مطالبه گر باشند، یادآور شد: مسوولان ادارات به عنوان مسئول عفاف و حجاب باید مراقب حریم حیا و عفت در حوزه کاری خود باشند.

وی گفت: نظارت بر کلاس های اوقات فراغت تابستانی دانش آموزان و شناسایی نقاط ضعف و قوت آنها هم نکته ای ضروری است که مسوولان باید آن را پیگیری کنند.

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه برخی دنبال ترویج فرهنگ بی عفتی در جامعه هستند، گفت: اگر عفت در جامعه برقرار شود حجاب نیز حفظ می شود.

رییس دادگستری شهرستان شاهرود نیز در این نشست گفت: حجاب و عفاف یک تکلیف شرعی و اجتماعی است و قوانین این حوزه باید توسط همه افرادی که در یک نظام اسلامی زندگی می کنند رعایت شود.

علی اکبریان با بیان اینکه فرهنگ سازی باید از خانواده و آموزش و پرورش شروع شود، خاطرنشان کرد: به دانش آموزان و نسل جوان در مدارس باید آموزش داده شود که به عنوان یک تکلیف اجتماعی به قوانین این حوزه احترام بگذارند و تمام دستگاه های اجرایی برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب همکاری کنند.

رییس دادگستری شهرستان شاهرود با بیان اینکه سال گذشته ۴۹ مورد از نقض کنندگان عفت و حجاب به جزای نقدی و شلاق محکوم شدند، افزود: امسال تا کنون با چهار مورد از بانوانی که هنجار شکنی داشتند برخورد قانونی شد.

اکبریان خاطرنشان کرد: ماه مبارک رمضان، ماه محرم و دهه فاطمیه، فرصت های مناسبی برای فرهنگ سازی در حوزه ترویج حجاب و عفاف از طرف روحانیان است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید