نمایش جزییات خبر
۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۴۳

مساجد برای انجام فعالیت های فرهنگی وهنری نیازمند برنامه ریزی دقیق هستند

سرپرست ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان با تاکید بر اهمیت برنامه های غنی سازی اوقات فراغت گفت: امروز مسجد نیازمند برنامه ریزی دقیق است تا در این مکان ها بر اساس نیاز جوانان برنامه ها ارائه شود.
مساجد برای انجام فعالیت های فرهنگی وهنری نیازمند برنامه ریزی دقیق هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، حجت الاسلام سیدعلی موسوی در نشست هم اندیشی با روحانیون طرح اواقات فراغت در دامغان تصریح کرد: برای رسیدن به این هدف باید با جوانان مشورت کرده تا برنامه ریزی ها بر اساس نیازسنجی صورت گیرد.

وی ادامه داد: برنامه ها باید همراه با تفریح و نشاط باشد و ذائقه امروز جوانان بیشتر به سمت برنامه های هنری است و باید هنری که تضادی با فضای معنوی مسجد ندارند را برنامه ریزی و اجرا کرد.

سرپرست ستاد کانون های فرهنگی هنذی مساجد استان سمنان گفت: حرفه آموزی نیز باید در دستور کار کانون های فرهنگی هنری مساجد قرار گیرد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دامغان نیز در این نشست، تربیت نیروی انسانی و کار تربیتی را از مهمترین فعالیت ها و ظایف کانون های فرهنگی هنری مساجد دانست.

حسین امینیان،  اثرگذاری کار تربیتی را به مراتب بیش از فضاسازی فرهنگی دانست و اظهار داشت: تبلیغات و فضاسازی فرهنگی هم لازم است و در مناسبت های مذهبی در کنار فضاسازی باید سیره و روش اهل بیت (ع) را ترویج داده و کار تربیتی نماییم.

وی با اشاره به لزوم جذب جوانان به مساجد گفت: برخی مساجد فاقد نیروی جوان هستند که این نبود جوانان باید بررسی شود در حالی که فضای مسجد بگونه ای باشد تا همه تفکرات و اندیشه ها در مساجد حضور یابند، امروز امید مردم به مسجد است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید