نمایش جزییات خبر
۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۰:۳۸

سی و یکمین جشنواره تئاتر آذربایجان غربی آبان ماه برگزار می شود

رییس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان غربی گفت: سی و یکمین دوره جشنواره تئاتر استان آبان ماه امسال به میزبانی ارومیه برگزار می شود.
سی و یکمین جشنواره تئاتر آذربایجان غربی آبان ماه برگزار می شود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی،رییس انجمن هنرهای نمایشی گفت : فراخوان این جشنواره توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد استان و با هدف تحقق شعار سال مبنی بر / رونق تولید / منتشر شده است.
وی نگاه خلاقانه و تحلیلی به مسائل اجتماعی روز، بازآفرینی و بهره گیری از متون شفاهی و مکتوب بومی- محلی استان در نمایش‌ها، دفاع مقدس و ارائه نمایش‌هایی در راستای وفاق و همبستگی اجتماعی در منطقه را از محورهای اصلی این جشنواره عنوان کرد.
خاکپور با اشاره به اینکه شرکت کنندگان و گروه‌های نمایشی استان باید در بازه زمانی آبان ماه ۱۳۹۷ تا ۱۵ مهرماه سال جاری دارای اجرای عمومی بوده باشند، گفت: گروه‌های نمایش در مرکز استان باید حداقل هفت اجرا و در شهرستان ها نیز حداقل پنج اجرا داشته باشند.
وی ادامه داد: ملاک تأیید اجرای عمومی آثار نمایشی جهت شرکت در جشنواره درج اطلاعات اثر در درگاه استانی سایت ایران تئاتر است.
خاکپور با تاکید بر اینکه فقط آثار ایرانی و صحنه‌ای در این جشنواره داوری می‌شود، افزود: ارائه مجوز نویسنده یا ناشر اثر الزامی و اولویت انتخاب در داوری‌ها بر اساس متن‌های نویسندگان بومی است.
وی با بیان اینکه هر کارگردان می‌تواند فقط با یک اثر در این جشنواره حضور داشته باشد، اضافه کرد: همچنین آثار کارگردان‌ها نباید در جشنواره‌های قبلی استفاده شده باشد.
ایشان یادآور شد: زمان نمایش حداقل ۴۵ دقیقه و حداکثر ۹۰ دقیقه تعیین شده است که گروه‌های نمایشی باید آن را در آثار خود لحاظ کنند.
وی اظهار داشت: ستاد برگزاری جشنواره در بخش‌های نمایشنامه نویسی، بازیگری مرد و زن، طراحی صحنه، نور، لباس، موسیقی و افکت، گریم و پوستر بر اساس تصمیم هیأت داوران جشنواره تقدیر و به یک برگزیده نیز دیپلم افتخار اهدا می‌کند.
وی ۱۰ مهرماه سال جاری را آخرین فرصت ارسال آثار به جشنواره عنوان و بیان کرد: بررسی و ارزیابی هیأت داوری از ۱۶ مهرماه سال جاری شروع می شود و زمان برگزاری جشنواره ۱۹ تا ۲۱ آبانماه ۱۳۹۸ خواهد بود.
وی اظهار کرد: فرم تکمیل شده تقاضای شرکت در جشنواره و ارائه تأئیدیه کتبی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مربوطه محل اجرا مبنی بر اجرای عمومی نمایش متقاضی برای شرکت در جشنواره ضروری است.
وی در ادامه تاکید کرد: یک نسخه متن نمایش، مجوز نویسنده یا ناشر، یک قطعه عکس پرسنلی کارگردان، خلاصه‌ای از نمایشنامه در صحفه A4، ارائه رزومه کارگردان در محیط WORD و چهار قطعه عکس با کیفیت از اجرا بر روی لوح فشرده الزامی است.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید