نمایش جزییات خبر
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۲۸

کانون های فرهنگی هنری مساجد نقش تاثیرگذار در جذب و تربیت نیروهای جوان با روحیه انقلابی دارند

امام جمعه دامغان، با تاکید برتربیت نیروهای جوان و با نشاط و با روحیه انقلابی گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد در تربیت این نیروها بسیار تاثیرگذار هستند.
کانون های فرهنگی هنری مساجد نقش تاثیرگذار در جذب و تربیت نیروهای جوان با روحیه انقلابی دارند

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، حجت الاسلام سیدمحمد حسینیان  در نشست با سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد این استان، دغدغه در حوزه فرهنگی را قابل تحسین دانست و گفت: امروز در جنگ نرم دشمن با توطئه هایی که دشمنان دارند  باید کانون های مساجد فعالترشده و جوانان و نوجوانان را به مساجد جذب کنند. 

امام جمعه دامغان، با بیان اینکه  ارتباط کانون ها با مساجد با مشارکت ارشاد باید بیشتر شود اضافه کرد: اگر پایگاه های بسیج موفق هستند بدلیل مشارکت سپاه پاسداران است و اگر از کانون های مساجد نیز حمایت معنوی و مادی صورت پذیرد موفق خواهند شد. 

وی با تقدیر از فعالیت های فرهنگی هنری و قرآنی کانون های مساجد، اظهار داشت: کانون های فرهنگی هنری مساجد با توجه به ظرفیت و توانمندی کارهای فرهنگی هنری در مساجد می توانند نقش بسیار مهمی را در جذب جوانان ونوجوانان به مساجد داشته باشند.  

حسينیان یکی از شاخص های مهم مسجد را نیروسازی برای انقلاب عنوان کرد و گفت: باید در این زمینه کانون های فرهنگی هنری مساجد نقش بیشتری داشته باشند. 

وی، با توجه به بعد آموزشی و زیر ساختی در کانون های فرهنگی هنری مساجد اظهار داشت: از آنجایی که کانون های فرهنگی هنری مساجد بازوان اصلی اجرای برنامه های قرآنی و فرهنگی و هنری با محوریت ارزش های دینی و انقلاب اسلامی هستند و نقش بسیار بارزی در ایجاد وحدت و همدلی بین اقشار مختلف مردم به ویژه در بین نسل جوان برعهده دارند.

در این نشست مقرر شد کارگروهی برای فعالیت بیشتر کانون های دامغان یا حضور مدیران کانون ها و دیگر ارکان مساجد و با مدیریت امام جمعه برگزار شود. 

سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان نیز در این نشست به فلسفه شکل گیری ستاد عالی کانون های مساجد اشاره داشت وافزود:  فعالیت های کانون مساجد در قالب برنامه های فرهنگی و هنری اجرا می شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید