نمایش جزییات خبر
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۵۰

کانون های فرهنگی هنری مساجد از پرمخاطب ترین مراکز فرهنگی است

سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان: مهمترین و پرمخاطب ترین نهادهای تربیتی را کانون های فرهنگی هنری مساجد معرفی کرد.
کانون های فرهنگی هنری مساجد از پرمخاطب ترین مراکز فرهنگی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، حجت الاسلام سیدعلی موسوی در بازدید از کانون های رسول اکرم (ص) و قرآن و عترت شهرستان شاهرود، با بیان اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد از پر مخاطب ترین نهادهای تربیتی هستند،گفت: هر ساله هزاران نوجوان و جوان با حضور در برنامه های فرهنگی، تفریحی و آموزشی اوقات فراغت خود را در این کانون ها سپری می کنند.

وی با تاکید بر ضرورت غنی سازی اوقات فراغت جوانان با محوریت مساجد تصریح کرد: کانون های مساجد با اجرای برنامه های فرهنگی، هنری، دینی و ورزشی نقش مهمی در  جذب جوانان به مساجد دارند.

سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان، محتوی کتاب های ارائه شده در کانون های فرهنگی هنری مساجد را بالا بیان کرد و افزود:  متولیان امور فرهنگی باید نوجوانان و جوانان را به سمت غنی سازی اوقات فراغت با مطالعه ‌بیشتر سوق دهند.

موسوی بابیان اینکه طرح اوقات فراغت در مساجد باید با محوریت برنامه های دینی و اعتقادی باشد، تصریح کرد: امام جماعت محور برنامه های مساجد است و همه برنامه ها باید با محوریت وی برگزار شود و تاکید بر امر مطالعه در کانون های فرهنگی هنری مساجد باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه این مراکز برای طرح غنی سازی اوقات فراغت، بایدبرنامه ویژه ای داشته باشند ادامه داد: کانون های فرهنگی هنری مساجد می توانند با جذب کودکان و نوجوانان به مساجد کار فرهنگی، فرهنگ کتاب و کتابخوانی را نیز ترویج داده و از آن  برای برنامه ای ویژه در طرح غنی سازی اوقات فراغت استفاده کنند.

سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان با اشاره بر لزوم درگیر کردن خانواده ها با فعالیت های کانون و مساجد و استفاده از ظرفیت آنها افزود: با برگزاری اردوهای تفریحی و آموزشی با مشارکت خانواده ها می توان در انتقال اهداف فرهگی و تربیتی از بازدهی بالایی برخوردار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود نیز در این بازدیدها  با بیان اینکه باید ظرفیت کانون های فرهنگی هنری مساجد شناسایی و سطح توانمندی آنها ارتقا داده شود، ابراز داشت: ایجاد هم افزایی، دوری از موازی کاری و فراهم کردن زمینه جذب بیشتر نوجوانان و جوانان به مساجد از مهمترین اهداف طرح غنی سازی اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

رضا مهدیان با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی جدی توسط مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد، افزود: برگزاری کلاس ها و برنامه های متنوع در کانون ها با محوریت مسجد باید بتواند همراه با نشاط اجتماعی و جذب بیشتر نوجوانان و جوانان همراه باشد.

وی با بیان اینکه مهارت آموزی و کارآفرینی باید مورد توجه کانون های مساجد در اوقات فراغت باشد، تصریح کرد: طرح اوقات فراغت کانون های مساجد فرصتی مناسب برای حضور جوانان در مساجد است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود، کانون های فرهنگی هنری مساجد را بازوان توانمند این اداره  دانست و افزود: کانون ها باید سعی در جذب نوجوانان و جوانان به مسجد داشته باشند و اجرای برنامه هایی نو و خلاقانه را همراه با نشاط اجتماعی در راس کار خود قرار دهند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید