نمایش جزییات خبر
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۶:۴۱

برگزاری نخستین جلسه کارگروه مد و لباس مبنی بر دستور کار چهل و هفتمین نشست شورای فرهنگ عمومی البرز

نماینده ولی فقیه در استان البرز، در جلسه کارگروه مد و لباس تصریح کرد:جریان سازی، مهم‌ترین عامل تسری فرهنگ در جامعه است.
برگزاری نخستین جلسه کارگروه مد و لباس مبنی بر دستور کار چهل و هفتمین نشست شورای فرهنگ عمومی البرز
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، آیت‌الله حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج،در جلسه کارگروه مد و لباس مبنی بر دستور کار چهل و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی البرز ، جریان سازی در حوزه مد و لباس را مهم‌ترین عامل تسری این فرهنگ دانست و اظهار داشت: در مواردی مانند جام جهانی و نوروز که تبلیغات تلویزیونی و تغییر چهره شهر چنان فراگیر است که ذهن مردم را درگیر و توجه جامعه را به خود معطوف می‌کند، آموزش ساماندهی مد و لباس هم باید به نحوی در تبلیغات شهری و برنامه‌های تلویزیونی فراگیر باشد تا در تمام جامعه تسری پیدا کند.

وی در این جلسه بابیان اینکه اسلام با مسئله مد به معنای نوگرایی و ایجاد روش‌های نوین مخالفتی ندارد، بیان داشت: مبانی دینی ما با مد به معنای مصطلح آن‌که ترویج روحیه اشرافی گری و پیروی از اعداء دین است مخالف است.

وی افزود: مد به نحوی توسعه پیداکرده و ما را وابسته کرده است که آن‌ها برای ما تصمیم می‌گیرند تا چگونه به خیابان‌ها بیاییم، درحالی‌که اسلام برای تمام شئون زندگی ما اعم از فردی، اجتماعی، در خیابان، منزل و در برابر فرزندان و همسر، آداب و اصول پوشش را مطرح کرده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با تأکید بر اولویت‌سنجی در بحث ساماندهی مد و لباس و عملیاتی کردن آن در استان، اظهار داشت: منابع پژوهشی کافی در اختیار هست لذا کارگروه مد و لباس معطل کار پژوهشی نمانند و هر چه سریع‌تر آموزش در بخش تولیدات پوشاک و در حوزه مدارس را اجرایی کرده و عملیاتی شدن مصوبات کارگروه را پیگیری کنند.

وی تأکید کرد: شروع این فرهنگ‌سازی باید استانی باشد و فعالیت‌ها در حوزه استان البرز آغاز شود تا ان‌شاءالله آثار آن در کل کشور نمود پیدا کند.
گفتنی است در ابتدای این جلسه، ناصر مقدم ، مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز و برخی از اعضای کارگروه مد و لباس به بیان مطالبی در راستای اجرایی شدن مصوبات این کارگروه پرداختند.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید