نمایش جزییات خبر
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۶:۱۲

دومین دیدار از سلسله نشست های معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز با اصحاب فرهنگ و هنر استان

سعید ناجی، در نشستی صمیمی با مدیران و هنرمندان آموزشگاه های موسیقی استان البرز، دیدار و گفتگو کرد.
دومین دیدار از سلسله نشست های معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز با اصحاب فرهنگ و هنر استان
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، ناجی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز، درنشستی صمیمی که با حضور ناصر مقدم ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، سارا بهراد، معاون هنری سینمایی و سمعی بصری اداره کل ارشاد البرز، سید محمود سرباز، رئیس گروه هنری این اداره کل، فرهاد مشتاق و هنگامه حسینی ، کارشناسان واحد موسیقی در محل استانداری البرز برگزار گردید، با جمعی از هنرمندان موسیقی استان البرز دیدار و گفتگو کرد.
سعید ناجی در این نشست ضمن قدردانی از حاضرین و ابراز خرسندی از تشکیل این نشست ،اظهار داشت: ازاینکه فرصتی فراهم شد تا در فضایی صمیمی بتوانیم نظرات هنرمندان را  بشنویم خوشحال هستیم.
وی افزود: گفتگو با اهالی فرهنگ و هنر یک ضرورت است و این نشستها می تواند تأثیر خوبی در فضای سیاسی و اجتماعی  داشته باشد، آشنایی با دیدگاه های اهالی فرهنگ و هنر و تأثیرگذاری در تصمیم گیری ها از نتایج این گونه جلسات و گفتگوها است.
ناجی خاطرنشان کرد: از ظرفیت های موجود در حوزه هنر و موسیقی باید به شکل مناسب تری استفاده شود تا موجب ارتباط بهتری با مردم شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز تصریح کرد: شعر و کلام در کنار موسیقی فاخر باعث تعالی روحی و معنوی انسان است و هنرمندان نیز با اجرای کارهای فاخرمی توانند از بسیاری از آسیب های اجتماعی پیشگیری نمایند و در ارتقای فرهنگ و به کمال رساندن جامعه سهیم باشند و جامعه ای بدور از خشونت ، بد اخلاقی ، بزه کاری و بد رفتاری یکی از نتایج توجه به فرهنگ و هنر است.
ناجی در ادامه این نشست افزود: موسیقی به ادبیات و فرهنگ ایرانی و اسلامی ما گره خورده است ، از این روی امیدواریم شرایطی ایجاد گردد که هنرمندان بتوانند نشاط ظاهری و اجتماعی و معنوی را شکل دهند و نشاط جامعه را تلطیف کنند..
وی در پایان ابراز امیدواری کرد: امید است با کوشش شما دستگاه هایی که ارتباط چندانی با شما ندارند و از توانمندی های شما آگاه نیستند به این نکته برسند که از ظرفیت و هنر شما استفاده کنند و با همکاری و مشارکت همگان و با نگاهی جامع و مسئولانه می توانیم مشکلات جامعه را کمرنگ کنیم.
ناصر مقدم ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز نیز در این نشست ضمن تشکر از حضور هنرمندان ، ‌اساتید و مدیران آموزشگاه های موسیقی و همچنین قدردانی از دکتر ناجی بابت برپایی این نشست بیان داشت: ‌در استان البرز تعداد ٩٩ آموزشگاه موسیقی دارای مجوز فعالیت وجود دارد که از این تعداد ٨٣ واحد در کرج ، ٩ واحد در فردیس ، ‌٥ واحد در هشتگرد و ٢ واحد در نظرآباد مشغول به فعالیت هستند.
مقدم در ادامه به برگزاری جشنواره موسیقی معلولان اشاره کرد و گفت: در پاییز اولین جشنواره موسیقی معلولان را برگزار می کنیم که این امر برای اولین بار در سطح ادارات کل ارشاد در سراسر کشور است که انجام می شود.
 وی افزود: در تابستان نیز مراسم نکوداشت استاد شاپور رحیمی ، از پیشکسوتان موسیقی را برگزار می کنیم .
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید