نمایش جزییات خبر
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۱

نیازسنجی و ایجاد شناخت برای مخاطب از اولویت های کار فرهنگی است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمسار ؛ نیاز سنجی و ایجاد شناخت برای مخاطب را جزو اولویت های کار فرهنگی عنوان کرد.
نیازسنجی و ایجاد شناخت برای مخاطب از اولویت های کار فرهنگی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، نعمت اله قنبری نیکدل در نشست با مدیران مسئول موسسات فرهنگی هنری این شهرستان گفت: شهرستان گرمسار از ظرفیت های بسیار خوبی در زمینه فرهنگ و هنر برخوردار است و بسیاری از فعالان فرهنگ و هنر در این شهرستان، افراد متفکر و صاحب نظر هستند که باید از ظرفیت و توان آنها به نحو مطلوب استفاده شود.

وی از موسسات به عنوان بازوان اجرایی مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه ریزی و اجرای برنامه های فرهنگی هنری یاد کرد و افزود: رسیدن به تعاریف مشترک و تبیین انتظارات مجموعه از موسسات فرهنگی هنری،بحث و تبادل نظر پیرامون تقویم فرهنگی هنری مجموعه فرهنگ و ارشاد شهرستان و ترسیم چشم انداز یکساله برای فعالیت های فرهنگی هنری در این شهرستان از اهداف تشکیل این نشست است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمسار ادامه داد: مشارکت گیری از دیگر مجموعه ها در اجرای برنامه ها با حفظ شان و منزلت حوزه فرهنگ و هنر به عنوان یک ضرورت باید مورد توجه قرار گیرد.

وی خلاقیت در اجرای طرح ها و برنامه ها را از عوامل جذب مخاطب برشمرد و خاطرنشان کرد: فلسفه وجودی موسسات، ورود به اجرای برنامه های فرهنگی هنری به صورت جدی و تخصصی است و مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به عنوان پشتیبانف  در حد بضاعت و توان از فعالیت ها و برنامه های موسسات حمایت خواهد کرد.

قنبری نیکدل یادآور شد: قبل از اجرای هر برنامه، ایجاد شناخت برنامه ها و اهداف اجرای آن برای مخاطبان باید مد نظر قرار گیرد و پس از اجرای برنامه نیز، نقد و بررسی جوانب مختلف و رفع نقاط ضعف، افزایش سطح کیفی برنامه ها در آینده و رضایتمندی بیش از پیش مخاطبان را در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور در مقطع کنونی تصریح کرد: جذب مشارکت از سایر مجموعه ها و گسترش روابط و تعامل با آنها در اجرای برنامه های مشترک، مدیریت هزینه ها و استفاده از ظرفیت های داخلی موجود در اجرای هر برنامه می تواند در پیشبرد بهتر برنامه ها اثرگذار باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمسار افزود: بررسی ضرورت اجرای برنامه ها و میزان اثرگذاری آن بر جامعه هدف باید قبل از اجرای برنامه ها مورد توجه قرار گیرد.

اولین نشست هم اندیشی مدیران مسئول موسسات فرهنگی هنری شهرستان گرمسار با حضور رئیس و کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان در سالن جلسات این اداره برگزار شد و اعضا به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید