نمایش جزییات خبر
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۴۴

پایان خرداد آخرین مهلت ارسال آثار به سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان

معاون هنری سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره موسیقی جوان را پایان خرداد ماه اعلام نمود.
پایان خرداد آخرین مهلت ارسال آثار به سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان
 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، سارا بهراد با اعلام این خبر اظهار داشت: در این جشنواره و در بخش «موسیقی دستگاهی ایران» خوانندگان و نوازندگان سازهای تار، تنبک، دف، سنتور، سه‌تار، عود، قانون، کمانچه و نی؛ در بخش «موسیقی کلاسیک» نوازندگان سازهای ابوا، پیانو، ترومبون، ترومپت، فلوت، کلارینت، کنترباس، گیتار، ویلن، ویلنسل، ویولا و هورن و در بخش «موسیقی نواحی ایران» خوانندگان و نوازندگان سازهای زهی، بادی و کوبه‌ای از مناطق مختلف کشور رقابت می کنند. 

وی افزود: این جشنواره در قالب سه گروه سنی «الف» (15 تا 18 سال، متولدین سال‌های 1380 تا 1383)، «ب» (19 تا 23 سال، متولدین سال‌های 1375 تا 1379) و «ج» (24 تا 29 سال، متولدین سال‌های 1369 تا 1374) برگزار می ‌شود. متقاضیانی که سن آنها از 15سال کمتر است نیز در صورت آمادگی و تمایل، می‌ توانند آثار خود را برای بررسی در گروه «الف» ارسال کنند. 

معاون هنری سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه موسیقی دستگاهی، علاوه بر بخش «حفظ کل ردیف موسیقی ایرانی»، «بخش ویژۀ موسیقی دستگاهی» با موضوع «آفرینش در تکنوازی» در نظر گرفته شده است. در این بخش نوازندگان سازهای موسیقی کلاسیک ایرانی (تار، سنتور، سه‌تار، عود، قانون، کمانچه، نی)، با سقف سنی 29 سال، مجاز به شرکت هستند. 

بهراد ادامه داد: این جشنواره در دو مرحله برگزار خواهد شد؛ در مرحله اول باید رپرتوار مشخص‌شده برای هر بخش به صورت تصویری ضبط و در موعد مقرر (حداکثر تا 1398/3/31)، همراه با فرم ثبت‌نام و مدارک مندرج در فراخوان، به دبیرخانه جشنواره (واقع در انجمن موسیقی ایران) ارسال شود. پس از بررسی و ارزیابی آثار ارسالی، توسط هیات‌ های داوری، از منتخبان برای شرکت در مرحله نهایی و اجرای صحنه‌ ای در جشنواره (از اوایل مرداد تا اوایل شهریور 1398، در تهران) دعوت می شود. 

سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی و مشارکت گسترده استادان موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران با همکاری بنیاد رودکی و حمایت دفتر موسیقی و معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزار می‌شود. 
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید