نمایش جزییات خبر
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۵۶

در شورای فرهنگ عمومی فردیس مطرح شد؛ میزبانی کاروان زیر سایه خورشید / تجلیل از بزرگان و مفاخرعلمی و ادبی در جهت هویت بخشی به فردیس

اولین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان فردیس در سال 98 با حضورامام جمعه، فرماندار، سایر اعضا و سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان البرز به منظور هماهنگی برگزاری مراسمات دهه کرامت صبح امروز در محل دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد.
در شورای فرهنگ عمومی فردیس مطرح شد؛ میزبانی کاروان زیر سایه خورشید / تجلیل از بزرگان و مفاخرعلمی و ادبی در جهت هویت بخشی به فردیس
  
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان فردیس، در این نشست ضمن بحث و تبادل نظر در خصوص نحوه برگزاری مراسمات دهه کرامت، برنامه های شهرستان در ایام 3 روزه میزبانی کاروان زیرسایه خورشید تشریح و  بخشی از اقدامات خادمیاران رضوی در سال گذشته تبیین شد.

در این نشست رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس هماهنگی دستگاه ها برای برگزاری هرچه با شکوهتر برنامه های دهه کرامت را ضروری دانست.   

حجت الاسلام حمیدرضا ولیزاده در بخش دیگری بر لزوم تجلیل از بزرگان و مفاخرعلمی و ادبی  فردیس در جهت الگوسازی درجامعه و هویت بخشی شهرستان تاکید کرد و افزود:  مراسم تجلیل از استاد علومی تبریزی از شاعران آیینی معاصر و ساکن فردیس و تهیه مستندی از زندگی ایشان با حضور مسئولان و  بزرگان علم، هنر و ادب استان و شهرستان در دستور کار قرار دارد.

وی در ادامه با هماهنگی ادارات شهرستان تقاضای دستگاه ها برای مساعدت شهرداری در اجرای برنامه های فرهنگی توسط دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی جمع آوری و به فرمانداری ارسال شده تا برای بودجه بندی و تصمیم گیری  در اختیار شورا و شهرداری قرار گیرد.

ثبت نام 10 هزار خادمیار رضوی در استان البرز 
در بخشی از این نشست سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان البرز هدف از اعزام خادمین حرم رضوی  به شهرهای مختلف و پرچم گردانی در نقاط مختلف  را  علاوه بر ترویج فرهنگ رضوی، اثرگذاری معنوی و تقویت باورهای فرهنگی، مذهبی  در جامعه ذکر کرد.  

عباس قاضی خانی با بیان اینکه دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان البرز به مدت 3 سال است راه اندازی شده است گفت: در طول این مدت به منظور ساماندهی خادمیاران استان،  ۱۳ کانون مرکزی در شهرهای مختلف استان راه اندازی شده است.

وی با اشاره به ثبت نام بیش از 10 هزار خادمیار رضوی در استان البرز  افزود: مأموریت خادمیاران رضوی به صورت افتخاری است  و بدون حقوق برای خدمت مردم به مردم ساماندهی می شود که ظرفیت عظیمی از مجموع تخصص های مختلف برای رفع مشکلات مردم، آماده خدمت هستند که بخشی از این افراد برای خدمت به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی ساماندهی شدند و امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت عظیم در جهت کاهش مشکلات مردم بهره گیری کنیم.  

اعزام  250 زیارت اولی به مشهد مقدس توسط کانون خادمیاران رضوی فردیس

در ادامه مسئول کانون خادمیاران رضوی در فردیس با تشریح برخی اقدامات کانون در سال گذشته گفت:در حال حاضر  ۲۵کانون تخصصی تحت نظارت کانون مرکزی خادمیاران رضوی در شهرستان فعالیت می کند که از این تعداد فعالیت 15 کانون  با ظرفیت بیش از 1500 نفر در امور  فرهنگی است که امیدواریم بتوانیم با حمایت مسئولان شهرستان و از این ظرفیت عظیم در جهت ارتقای فرهنگ عمومی جامعه بهره ببریم.
رضایی اعزام  و اسکان بیش از 250  زیارت اولی به حرم مطهر رضوی و توزیع  نذورات عقیقه مردمی در بین نیازمندان و بسیاری برنامه های فرهنگی مذهبی در شهرستان را  جمله اقدامات این کانون برشمرد.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید