نمایش جزییات خبر
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۱۷

در نشست کمیته فرهنگی مبارزه با مواد مخدرشهرستان فردیس مطرح شد؛ جشنواره کتابخوانی رضوی گامی به سوی انس با کتاب

رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس بر لزوم افزایش مشارکت شهروندان در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تأکید کرد.
در نشست کمیته فرهنگی مبارزه با مواد مخدرشهرستان فردیس مطرح شد؛ جشنواره کتابخوانی رضوی گامی به سوی انس با کتاب
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان فردیس ، سیدعباس طباطبائی در نشستی که با اعضاء کمیته فرهنگی مبارزه با مواد مخدردر اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان فردیس  برگزار شد گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب خوانی ، شناسایی و معرفی کتاب های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت (ع ) از طریق تولید و انتشار گسترده آن برای نهمین سال متوالی در سطح بین المللی برگزار می شود.
 وی با بیان اینکه همه گروه های سنی می توانند در این جشنواره شرکت کنند، افزود: علاقمندان به شرکت در این جشنواره می توانند با ثبت نام در بخش های  فردی و خانوادگی متناسب با رده سنی خود، با مطالعه کتاب های معرفی شده  در قالب های مختلف جشنواره به یکی از دو شیوه مکتوب و یا به صورت الکرونیکی از طریق مراجعه  به سایت جشنواره به آدرس   razavi.iranpl.ir.www  در این جشنواره شرکت کنند.
رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس با بیان اینکه امکان دانلود کتاب ها از طریق سایت کتابخانه رضوی وجود دارد گفت: همچنین شرکت کنندگان می توانند نسخه مکتوب  کتاب ها را از کتابخانه های سطح شهرستان دریافت کنند و یا بوسیله اپلیکیشن بارکدخوان در گوشی های همراه و پوسترهای جشنواره رضوی به منابع مورد نیاز خود  دسترسی پیدا کنند.
وی افزود:  شرکت در این جشنواره به صورت الکترونیکی نسبت به شیوه مکتوب  امتیازاتی دارد؛به عنوان مثال در شیوه الکترونیک، با دو پاسخ نادرست، همچنان امکان حضور در مسابقه وجود دارد.  
طباطبائی ترغیب کودکان به شرکت در این جشنواره را راهکاری مؤثر برای افزایش خودباوری و اعتماد به نفس کودکان و انس آنها با کتاب دانست و  گفت: جذابیت های لازم از طریق مسابقه نقاشی و پویش کتابخوان مجازی بوسیله ارسال فیلم موبایلی ایجاد شده که خانواده ها می توانند با ایجاد خلاقیت در ضبط این فیلم احتمال موفقیت کودکان را در این جشنواره افزایش دهند. ضمن اینکه این روش می تواند شیوه مناسبی برای معرفی شهرستان فردیس و شاخصه های فرهنگی، اجتماعی آن باشد.
وی مهلت شرکت در این مسابقه را 28 خرداد اعلام کرد و افزود: زمان اعلام نتایج قرعه کشی از 11 تا 16 تیرماه و آیین تجلیل ازمنتخبین نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی درایام دهه کرامت ازولادت حضرت معصومه (س) تاولادت امام رضا(ع) خواهد بود.
رئیس کتابخانه های عمومی فردیس گفت: علاوه بر برگزاری مراسم اختتامیه به صورت شهرستانی، منتخبین در سطح ملی همراه با اعضای خانواده  برای حضور در اختتامیه کشوری دعوت می شوند و جوایزی نیز  به آنها اهدا خواهد شد.   
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید