نمایش جزییات خبر
۷ خرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۱۴

با میزبانی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان فردیس انجام شد/برگزاری اولین جلسه کمیته فرهنگ عمومی با تاکید برمقابله با موادمخدر

جلسه کمیته فرهنگی مبارزه با مواد مخدر به دبیری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان فردیس با حضور اعضای این کمیته برپا شد.
با میزبانی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان فردیس انجام شد/برگزاری اولین جلسه کمیته فرهنگ عمومی با تاکید برمقابله با موادمخدر
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان فردیس، نخستین جلسه کمیته فرهنگی با محوریت مبارزه با مواد مخدر به میزبانی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان فردیس ، با حضور اعضاء این کمیته فرهنگی برگزار شد.
در ابتدای این نشست حجت الاسلام حمیدرضا ولیزاده، دبیر کمیته فرهنگی گفت: درخصوص استفاده از ظرفیت دستگاه‌های فرهنگی برای" مقابله و کاهش مصرف مواد مخدر "، در این جلسه اعضاء پیشنهادات خود را برای تصویب و اعلام نتیجه به شورای مبارزه بامواد مخدر  شهرستان مطرح نمودند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس گفت: با توجه به اینکه نمی توان در سطح گسترده و فراگیر نسبت به مبارزه مصرف مواد مخدر عملی انجام داد ولی می توان با برنامه ریزی کاربردی و عملیاتی کردن فعالیت مرتبط با کمیته فرهنگی اقدام موثر انجام داد وامیدوارم اعضاءمحترم برنامه قابل اجرا پیشنهاد نمایند.
حجت اله بابادی از شهردای ، در این نشست با اشاره به جلسه این کمیته در تشکیل پویش پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر گفت: آموزش خانواده ها ،تشکیل گروه روانشاسی درفضای پارکها ،حمایت از گروه های هنرمندان نمایش ،حفظ سلامت جوانان در خانواده ، استفاده از معتمدین محل و ایجاد گروه فعال قبل از اینکه خانواده ها دچار مشکل شوند کمک خواهد کرد .
در ادامه خانم زارعی از بهزیستی گفت:موسسات وابسته به بهزیستی جهت پیشگیری تیم سیار در پارکها راه اندازی شده است و گروه متخصص برای مشاوره در پارکها و محلات ارسال کرده ایم  ولی به دلیل ناهماهنگی بین دستگاهی نیاز به حمایت بیشتر دارد تا این طرح به خوبی اجرا شود.
عبداله ابراهیمی از کمیته امداد نیزطی سخنانی گفت: باید تحقیق کرد چه قشریی اعتیاد دارند؟پیشگیری ازکجا شروع شود ؟ایا لذت طلبی بوده است یا ناکامی ،فرار از خانه بوده است یا کمبودهای روحی ،باید تشخیص داده شود وآموزشهای صحیح توسط مشاوران متخصص به خانواده ها داده شود و راه کارهای مناسبی در جلو راهشان قرار دهیم.
سید عباس طباطبایی نیزگفت: کنار فضای مجازی می‌توان از ظرفیت، تلویزیون، رادیو و سایر رسانه‌ها برای انتشار محتوای مورد نظر استفاده کرد. ، محتوای مورد نظر را در اختیار آنها قرار دهند و حتی مسابقاتی را بر اساس محتوای ارائه شده برای آنها برگزار کنند.
حمید رضا ولیزاده در ادامه ضمن جمع‌بندی مطالب ارائه شده از سوی حاضران، به ارائه برنامه‌های پیش روی این کمیته پرداخت و گفت: باید این طرح ها به تصویب برسد تا بتوان اجرایی کرد ومصوبات این جلسه جهت تاید محتوا به فرمانداری ارسال تا نهایی شود. 
وی همچنین دو مصوبه مهم این جلسه را دعوت از معتمدین و مدیران شهرکها جهت برگزاری جلسات وآگاهی بخشی به خانوادها واستفاده از امکانات رفاهی دستگاه ها برای خانواده ها دانست.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید