نمایش جزییات خبر
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۱۳

با حضور مدیر کل ارشاد خراسان رضوی صورت گرفت؛ رونمایی از اپلیکیشن واقعیت افزوده نماز

با حضور جعفر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، مراسم رونمایی از اپلیکیشن واقعیت افزوده نماز با عنوان تمرین قبل از تکلیف در نمایشگاه بین الملل قرآن مشهد برگزار شد.
با حضور مدیر کل ارشاد خراسان رضوی صورت گرفت؛ رونمایی از اپلیکیشن واقعیت افزوده نماز

 با حضور جعفر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، و علی رضا جاوید عربشاهی مدیر مرکز رشد فناوری های فرهنگی و زیارت پارک علم و فناوری خراسان مراسم رونمایی از اپلیکیشن واقعیت افزوده نماز با عنوان تمرین قبل از تکلیف در چهاردهمین نمایشگاه بین الملل قرآن مشهد برگزار شد.

اپلیکیشن واقعیت افزوده نماز ویژه دختران ۹ سال و پسران با سه  زبان طراحی شده است.

این اپلیکیشن توسط شرکت دانش بنیان پارس ساوا نوین هنر فناور از سوی واحد فرهنگی در مرکز رشد فناوری های فرهنگی و زیارت پارک علمی فناوری به مرحله تولید رسیده است.

طیبه رضوانی امان محمد مدیر عامل شرکت دانش بنیان پارس ساوا نوین هنر فناور در خصوص معرفی این اپلیکیشن گفت: اپلیکیشن واقعیت افزوده برای نماز ویژه دختران ۹ سال و پسران طراحی شده است.

وی افزود: این اپلیکیشن در سال۹۶ کسب رتبه دوم بخش نرم افزار جشنواره نماز و فضای مجازی خراسان رضوی را کسب نمود.

رضوانی ادامه داد: این اپلیکیشن طی مدت شش ماه  توسط کارشناسان خبره در شرکت پارس ساوا نوین هنر فناور واقع در مرکز رشد فناوری های فرهنگی و زیارت پارک علمی فناوری توسط واحد فرهنگی تولید شده است.

رضوانی یادآور شد: هم اکنون به منظور جذب سرمایه گذار جهت تولید انبوه این اپلیکیشن در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن حضور یافتیم.

رضوانی در خصوص معرفی این اپلیکیشن گفت: اپلیکیشن مذکور در قالب انیمیشن سه بعدی نماز طراحی شده است که وقتی دستگاه تلفن همراه روی سجاده قرار بگیرد این کاراکتر انیمیشن به رکوع ،سجود و دیگر مراحل نماز را همراه با تلفظ صحیح و ترجمه به دختران ۹ ساله و پسران آموزش می دهد.

رضوانی در خصوص ضرورت تولید محصولات دینی در قالب اپلیکیشن گفت: والدین در جامعه فعلی فرصت کافی برای پرداختن به مسائل مذهبی فرزندان ندارند و شاید به تعبیری دغدغه کمتری در این خصوص احساس می کنند اما وجود چنین اپلیکیشن هایی که به صورت دائم همراه فرزندان باشد امکان فراگیری اصطلاحات و ترجمه و قرائت صحیح نماز را از طریق تکنولوژی میسر می کند.روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید